Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kis szobában milyen kisállatot...

Kis szobában milyen kisállatot lehet tartani?

Figyelt kérdés
nem tul nagy a szobám,és az ablakom is elég kicsi, de szeretnék valamilyen kisállatot tartani.(Gondoltam például törpehörcsögre, de más is számításba jöhet)Állitólag kis szobában nem célszerú kis állatot tartani (rágcsáló vagy madár) mert ellégé érezhető a szaguk. Ez tényleg igy van?

2013. okt. 19. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi egy 32 nm-es szobakonyhás lakásban élünk, törpenyulunk van :) A ketrecét úgy oldottuk meg (100*50cm-es), hogy betettünk az asztal alá, így nem foglal el plusz helyet. Egyáltalán nincs büdös, a lényeg, hogy gyakran legyen cserélve az alomja (csak a nyúlwc-ben van alom, mert a nyuszik szobatiszták), illetve, hogy szellőztessetek rendszeresen!
2013. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aranyhörcsög, törpehörcsög, különböző egerek, esetleg még a degu, (de ők nem érzik jól magukat 1edül ezért minimum 2 db kell Aketrecük meg inkább magas legyen mint széles, mert szeretnek mászkálni.) Valóban érezhető a szaguk, de ha megfelelően cseréled az almot akkor nem. Vehetsz illatosított almot, vagy olyan port ami semlegesíti a szagokat. Esetleg tarthatsz halakat (azoknak biztosan nincs szaguk :D), vagy valamilyen hüllőt (leopárdgekkó, ékszerteknős, csak vigyázz mert eléggé meg tudnak nőlni!) Attól is függ mekkora az a kicsi szoba... A madarat nem javasolnám mert azoknak nem elég egy parányi ketrec! Gondolj csak bele a szabadban mekkora távolságokat tesznek meg repülve...
2013. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Esetleg a tengerimalac jöhet számításba, de ők is csak ketten, és legalább 120 cm2- es ketrecben. Esetleg csincsilla, és ő is hasonló paramétereket igényel mint a t.malacok, + figyelni kell rájuk mert elég érzékeny gyomrúak, a ketrecnek magasnak is kell lennie + igényel homokfürdőt is.
2013. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tengerimalac pont nem...

Nekem is kicsi szobába voltak,velük aludtam egy légtérben, és a 3. héten kiderült,hogy allergiás vagyok rájuk,hiába takarítottam a szobám,a ketrecüket,és szellőztettem...Beteg lettem 2 hétig nem mehettem suliba,lázas voltam.. Egyik osztálytársamnak is ezek a tünetek jöttek elő, ugyancsak tengerimalac miatt,és mondta hogy menjek el allergia vizsgálatra, és pechemre igaza volt... Ha nem ajándékoztam volna el őket a lehető leghamarabb a vizsgálat után,halálos is lehetett volna. Szóval ennyit erről....


Vagy törpehöri, kis helyen is elfér, vagy pl. hal... Nekem épp van egy sziámi harcoshalam,nagyon gyönyörű és imádom! :) Valamint a törpenyúl,de azzal nagyon kell foglalkozni! ki kell engedni a ketrecéből több órára stb.

2013. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) valószínüleg törpehörcsög lesz a nyerő. :) Mekkora ketrecet igényel egy törpehörcsög?
2013. okt. 19. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:

A ketrec ideális mérete körülbelül 35 cm hosszú x 25 cm széles x 23 cm magas, és ez a legkisebb méret, amely alkalmas a szíriai aranyhörcsög számára. Ha megengedhetsz magadnak egy nagyobbat, annál jobb. Talán összeállíthatnál egy 2-3 szintes akváriumot, így a hörcsögnek több mozgástere volna.


/ 4.válaszoló voltam/


:))

2013. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2013. okt. 19. 12:36
 8/10 anonim ***** válasza:

A törpehörcsög tartása:

Igényeik:20-25 fokon érzik magukat jól.A ketrecük vagy terráriumuk minimum 30*30*30-as legyen.KÜLÖN KELL ŐKET TARTANI!!!Szükségük van itatóra,tévhit,hogy nem!Az 5-10 cm mély forgácsot szeretik,mivel ebben áshatnak.Éjszakai állatok,ezért nappal hagyni kell őket,délután vagy este lehet őket simizni.Persze lehet előbb is,ha kilyön a helyéről.

Kellékek egy hörcsögnek:min. 30*30*30-as ketrec vagy terrárium,egy 50-100 ml-es itató,2 porcelán tálka,házikó

Játékok:futókerék,plusz emelet,felakasztható kis labda,WC papír guriga

Kerüld a műanyag játékokat!!!

Takarítás:Elég hetente 1 alkalommal takarítani a helyüket.Havonta ki kell ecetezni!Amit már fent írtam 5-10 cm forgácsot használj.

Etetés:Magvak:Hetente 56 gramm szükséges,ez napi 8 gramm.

A boltokban árulnak hörcsögöknek kikevert tápokat,ezekben vannak vitaminok(általában D3,E,C vitamin)is.Imádják a fürtös kölest!Az olyan tápot TILOS odaadni amiben kukacokat,petéket és bogarakat veszel észre!Mindig tartsad légmentessen a tápokat,ha tudod.

Ehető magvak:fürtös köles,köles,búza,tritikálé,repce,borsó,kukorica,szotyoládé,l

enmag,cirok,bükköny,dió,mogyoró,földimogyoró,tökmag

Zöldségek,gyümölcsök,zöldek:Heti 40 gramm szükséges,ez napi kb. 5,7 gramm.Mindig mosd meg,magozd ki,töröld meg és vágd apró darabokra a zöldségeket/gyümölcsöket/zöldeket,és csak ezután add oda a hörcsögeidnek.Zöldségek:Minden,kivéve a K-betűvel kezdődőket,a nem bio salátát és a retekféléket.Gyümölcsök:Minden,kivéve a keletieket és a savasakat.Zöldek:petrezselyem,kaporlevél,fű,tyúkhúr

Állati fehérjék:Heti 10 gramm kell,ez napi 1,4 gramm.Ehető állati fehérjék:élő tücsök,élő lisztkukac,tejföl,főtt natúr hús,főtt natúr tojás,natúr zsír,nem penészes sajt,túró

Kiegészítő táplálékok:hörcsögcsemege,csontszáraz kenyér,száraz tészta,háztartási keksz,babapiskóta

TILOS ADNI!:gyógyszeres nyúltáp,sós/fűszeres ételek,penészes sajtok,édességek,K-betűs zöldségek,kimagozatlan gyümölcsök,keleti gyümölcsök,savas gyümölcsök,retekfélék,nem bio saláta,főtt tészta,nem csontszáraz kenyér,pékáruk,tejszín


A hörcsögök nem sétáltatható és fürdethető állatok!


Ha van még kérdésed írj privátban:)!

2013. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

uhha :D Nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatót :)

Sok új dolgot megtudtam :)

2013. okt. 21. 21:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen:)!
2013. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!