Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy egér a szobámban,...

XBubbleBumm kérdése:

Van egy egér a szobámban, hogyan tudnám elfogni?

Figyelt kérdés
Pár napja betévedt egy egér a szobámba, teljesen ismeretlen okokból. A szoba rendszeresen porszívózva van, tehát nincs igénytelenül hagyva. Első emeleten van a szoba. A mérget amit kiraktam készségesen eszi, alig van már belőle, de a ragacsos papírba nem megy bele, hiába raktam mindkettőre csokit (olvastam, hogy az egerek szeretik a csokit). Azonban az éjszaka folyamán sikerült behatárolnom, hogy hol van - a kis szekrényem alatt. Elterítettem a környéket, hogy véletlen se tudjon elszaladni, megfogni meg nem merem, félek azért tőle, egyedül meg főleg...! Segítsetek, mit tehetnék még? :(

2013. okt. 23. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Nézd meg a Tom és Jerryben.
2013. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2013. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Gazdaboltokban lehet kapni egérfogót, egérfogó kalitkát és ha olcsó megoldást akarsz,akkor az egérragasztó is nagyon jó, csak tegyél bele diót vagy sajtot, és a ragasztót valami olyan felületre tedd rá,ami nem szívja be, vagyis semmiképpen sem papírra.
2013. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
31%
Egérfogót tegyél bele egy kis kolbászt és tedd a szekrényedhez, én ezzel fogtam ki a szobámból.
2013. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

fogsz egy kemény karton lapot, meg egy befőtes üveget. szerze egy szem diót, óvatosan szét töröd, úgy hogy az egyik fele épp maradjon. kieszed belőle a diót. rárakod a befőttes üveget a karton lapra, a dióba teszel valami "erős szagú" finom ételt. a fél diót a tartalommal befelé fordítod és kitámasztod vele a befőttes üveget.


amikor az egér elkezdi enni a dió tartalmát kibillen a dió és az üveg ráesik az egérre. a karton lap azért kell alá, hogy azt felemelve kitudod vinni az egeret a szobából anélkül, hogy hozzá kellene érned.



Amúgy valószínűleg jön a hideg és azért vackolt be az egér

2013. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

vagy fogsz egy ilyen mélyebb kerámia tálat és öntesz bele egykis olajat :D neki leegalábbis bevállt (az olaj használt volt már ahogy irja a leirásban


http://www.youtube.com/watch?v=_tBO5JikbAs

2013. okt. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valószínűleg akkor az egérfogó mellett maradok, mert a ragasztóba nem akar belemenni. Diós ötletet szerintem előbb kipróbálom, mint a fogót. Kinyiffantani nem akarom, de azért mégse itt legyen már, ha már lakbért nem fizet!


5. - van itt 100 másik ház is, miért nem oda ment be akkor inkább...

2013. okt. 23. 18:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Veszel egy élvefogó egér csapdát. Neten is lehet kapni, én ilyet próbáltam már és többször is bevált azonnal sikerült így megfognom.

Miért kellene szegényt megölni? :(( Ráadásul nem értem meg hogy lehet félni egy cuki kis egérkétől??

2013. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Most írtál hogy nem akarod kinyiffantani, akkor visszavonom azt amit írtam, örülök hogy nem akarod bántani.

Tényleg vegyél egy élvefogó csapdát, garantált a siker!

2013. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 szántóvető ***** válasza:
34%
hívj át egy cicával felszerelkezett barátnőt.
2013. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!