Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulamat megszállta valami,...

Nyulamat megszállta valami, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Ki veszem a ketrecéből, akkor elkezd morogni, de komolyan morogni! Összeszarik, hugyozik mindent, megzabál mindent, és éjszaka sikítozik. Ez normális? Mert szerintem egyel talán nem! Mit tudok tenni? Kérlek segítsetek, szeretem a nyulamat!

2013. okt. 24. 23:22
 1/8 anonim válasza:
59%
Nem lehet, hogy mostanában van párzási időszak, és fel van tüzelve? Nem értek hozzá, csak tipp. Azonban reálisabb esély van rá, mint hogy megszállta valami.
2013. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Sikítozni? Morogni? Kicsit fura!
2013. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Első körben állatorvos!


Esetleg meg kéne nézni, hogy nincs e olyan vitamin kiegészítő vagy más szer ami újonnan került a környezetbe.

Teszem azt, takarító szer, mosószer, bármi ami az idegrendszerére hatással lehet a kis állatnak.

Van olyan, hogy féreg vagy rovarirtó, esetleg kihelyezett illatosító változtatta meg a viselkedését a kis jószágnak.


Én még a mai napig csodálkozom a Raid féle elektromos szúnyogriasztón, mert annak is vannak káros hatásai.

Ki tudja mit tartalmaznak ezek a "háztartási" anyagok...


Én azóta nem használok ilyen biz-bazokat, mióta szétmarta az illatosító permete a mellé lerakott öngyújtót (annak műanyag burkolatát). Hatalmasat szólt az éjszaka közepén!


Képzelem mi lehetett abban a márkás légfrissítőben ha a permet ezt művelte.

És mi ezt lélegeztük be! Csodás!


De visszatérve, szerintem nulla az esély, hogy bármi "okkult" dolog álljon a nyulad rendellenes viselkedésének a hátterében.

2013. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jakyll válasza:

Hát, ha én olyan entitás lennék, ami megszáll élőlényeket, aligha egy nyulat választanék...:D

Én is tippelnék arra, hogy éppen párzási időszak viseli meg. Egyébként meg ivartalanítást mindentől függetlenül javasolni tudok. És nézesd meg az állatorvossal !

2013. okt. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vidd orvoshoz, az is lehet, hogy idegrendszeri betegsége van, vagy esetleg agydaganata.

Persze nem kell egyből ilyenre gondolni, de inkább vidd el orvoshoz feleslegesen, minthogy szörnyű kínok között szenvedjen esetleg.


Másrészt elég gyanús, hogy most lett ivarérett a kicsike (hány hónapos?), ilyenkor megváltozik a viselkedésük. Ha 8 hónapos, minél előbb vidd ivartalanítani, így nem rögzülnek be ezek a viselkedések!

2013. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem csak az ivarérés. ha ennyire durván jelentkezik ez a nyuladnál, akkor jó megoldás lenne az ivartalanítás. de nem csak ezért, hanem azért is, mert nyugodtabb élete lesz, tovább fog élni, és sok betegség megelőzhető.
2013. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik, hogy a nyuszit nem KIVESSZÜK a ketrecből, hanem KIINYITJUK, ÈS MEGVÀRJUK, AMÌG KIJÖN. Ìgy a ketrec megnarad a biztonságot nyújtó helynek, ahol nem bánthatja senki. Azért morog, hogy elijesszen. A kaki, pisi területjelölés, ezzel szintén magát védi. Az éjszakai sikítozás viszont tényleg nem normális.

Az agresszivitás egyébként lehet ivarérettség jele is, de itt inkább a félelem.

Az én nyuszim is ezt csinálja, amikor anyum ki akarja erőszakolni a ketrecből ahelyett, hogy megvárná, hogy kijöjjön. Egyszer már jól meg is harapta, és még anyu sértődött meg, pedig szóltam neki előre, hogy ez lesz.

2013. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Szerintem ett a kakijából
2013. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!