Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény etetése?

Vadászgörény etetése?

Figyelt kérdés

Görényeknek készült száraz táp kapható Magyarországon? Pl: Innova EVO? Ez jó minőség, ugye? Vagy tudtok olyan külföldön kapható (de esetleg netes rendelésen keresztül itthonra is behozható) tápot mondani?

Vagy Ti milyen minőségi száraz táppal tudtok etetni? Olvastam hogy a jó minőségű (Royal C., Acana, Hill's) kölyök macska tápok is jók, de biztos ez? (Nincs még görényem de 4-5 év múlva szeretnék és szeretnék képben lenni addigra maximálisan). Nyáron ugye előnyösebb a száraz táp, meg ha mindig van előttük, de az alap a hús, ezt tudom, csak előnyben részesítem macseknál is ha száraz kaja is van.



2013. okt. 25. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Versele laga pl gyárt görénytápot.
2013. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A görénytáp nem elég,de itt mindent elolvashatsz:

[link]

2013. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Versele-lagas akkor jó? Attól nem lesz büdösebb a széklete/ vizelete, (mint a rossz minőségű kutya-macska kajáktól?)

Az alapján kérdeztem, 60x olvastam már át :)

2013. okt. 25. 19:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két görim van, természetesen csirkehús a fő kajájuk, de kiegészítésnek szoktak tápot is kapni. Az egyik csak a Royal Canin kölyök cica tápot eszi meg. A tenyésztő is ezzel etette, ezt ajánlotta neki. A másik görim eddig Versele laga-t kapott, de nyár óta már keverem neki Orijen macskatáppal, ebben több százalékban van hús [link]

Ez még jónak mondható macska táp, meg az Acana is. De jók azok is amiket felsoroltál. Innova evo sajnos itthon nem kapható.

2013. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ez egy kielégítő válasz volt. :)
2013. okt. 25. 22:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó kimondott valamit, ami azért fontos lehet neked is: a kölyökkori megszokás sokkal erősebb, mint a te elképzeléseid. Ha a tenyésztő Royal Caninnal etette a picit, akkor azt az ízt fogja szeretni, hiszen azt ismerte meg először. Átszoktatható másra is, csak nem olyan egyszerű, és vannak kifejezetten finnyás görények is. A mienket pl. Acanával is etették, de tápot semmit nem hajlandó megenni, Acanát sem.

(Amúgy lehet, hogy 4-5 év múlva itthon más márkák is kaphatóak lesznek, ilyenre nem érdemes előre felkészülni.)

2013. okt. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információt :) Esetleg a tenyésztővel megbeszélhető hogy adjon másféle kajákat ha pl én viszek vagy erre 0% az esély illetve hülyének nézne? :D

Bajnok kennellel szemezek, angórák miatt. :)

2013. okt. 26. 17:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyének néz, elvégre az alomban testvérei is vannak, és együtt esznek. Egy teljes almot meg nem fog a már bevált módszere helyett azzal etetni, ami neked tetszik.

Azt viszont megbeszélheted velük, hogy amikor már lefoglaltad, akkor elmondod, te mivel etetnéd később, és talán ad olyan tápot is, hogy szokja a pici. Hiszen akkor már megoldható az egyedi etetés is (meg tudod te is, melyik lesz a tied).

2013. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!