Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » (Ideg) beteg lett a törpehörcs...

(Ideg) beteg lett a törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés
Nem is tudom már mióta, talán egy hónapja elég furcsán viselkedik a dzsungáriai törpehörcsögöm. Folyton hanyatt dobja magát, fetreng a vizes táljában, eszeveszetten rohangál, egy éjszaka alatt teljesen szétszedi a berakott WC papír gurigát, ami máskor akár hetekig is kitart. Karácsonykor lesz két éves, szóval már csak azért is fura, mert az eddigi hörcsögeim ilyen korban már inkább lassultak. Amúgy ezelőtt is aktív volt, de most már túlzásnak tartom, hogy egész nap csak feláll, elvágódik, feláll, elvágódik, körberohan és így tovább. Szerintetek mi lehet a baja?

2013. okt. 25. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy beltenyésztett és mostanra jön ki rajta,de ez csak egy tipp.Én még nem találkoztam ilyennel,pedig már régóta tenyésztek hörcsögöt.
2013. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Power23 válasza:
El meg ?
2013. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Hát nem tudom, amikor elhoztam a tenyésztőtől, garantálta, hogy nem beltenyésztett. Bár papírt nem mutatott róla, mondani meg bármit lehet...


Másodiknak: Igen, él. Mondom, már egy ideje ezt csinálja, és igazából szép nyugodtan mindig behúzódik a házába, amikor már elfáradt, de talán egyre gyakrabban jön rá ez az amúgy sem normális viselkedés, azért kezdtem el aggódni.

2013. okt. 26. 00:02
 4/10 Power23 válasza:
Sztem ez vmi epilepszia lehet.... Sajna a hörcsögok nem élnek sokáig... Ez biztos genetika... Amit nem tudsz megváltoztatni____ lehet elmúlik magától! Nézz utána az interneten! Írj be kulcs szavakat! Pl állatokon epilepszia vagy ilyenek .... Kutatgass! Aki keres talál ! Fel a fejjel !
2013. okt. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Power23 válasza:
Olvastam hogy lehet vmi kornyezetvtozas, vagy vmi sugárzás , mjuk egy lámpa egy telefon vagy vmilyen elektromos dolog van a közelében azt rakd át! Illetve rakd at a hörcsögot par napig sötét helyre egy két nap , had aludjon sokat !! Próbáld ki. Picike állat érzékenyebb !
2013. okt. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Éjszakai állatot rakj sötétre hadd aludjon... ;) LOL
2013. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Tegnap az jutott eszembe, hogy lehet, hogy csak ennyire nem bírja a bezártságot és nem tud magával mit kezdeni, azért csinálja ezt. Úgyhogy elkerítettem neki kint a füvön egy kb. hatszor akkora területet, mint amekkora a terráriuma, raktam be neki zöldségeket meg akadályokat, amire fel tud mászni, és kint hagytam nagyjából egy órára. Tényleg jobb volt ott neki, jól kiszaladgálta magát, és talán összesen csak egyszer vágta magát hanyatt. Aztán bent, miután visszavittem, egész nap aludt, viszont este, amikor kijött a házából, ugyanúgy "megőrült". Aztán ma reggel észrevettem, hogy amikor hátra esik, közben kivétel nélkül mindig kicsit jobbra dől, és a mókuskerékben is, amikor fut, végig a kerék baloldalán van, a teste pedig, de főleg a feje, pont ugyanúgy jobbra dől, mint amerre esni szokott. Szóval egész biztos beteg. Csak azt nem tudom, hogy mi ez, meddig fog ez még romlani, és mennyire szenvedhet tőle.

2013. okt. 27. 11:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, és nagyon úgy tűnik, hogy stroke-ot kapott. :(
2013. okt. 27. 11:40
 9/10 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk kb.3 hétig viselkedett így, és tegnap elaludt végleg a házikójában. Még nem volt 1 éves sem. A lányom össze van törve, mert ez a harmadik hörink volt, azt hittük ő is sokáig lesz velünk.
2013. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Fel vagyok rá készülve, hogy hamarosan búcsút kell vennem tőle. Nekem is a harmadik hörcsögöm, és idáig egyik sem élt még ilyen sokáig, szóval én már ennek is nagyon örülök. Főleg, hogy ő volt a három közül a legrendesebben viselkedő, és akit a legjobban szerettem.
2013. nov. 2. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!