Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van valami amire különösen...

Van valami amire különösen oda figyeljek törpehörcsögnél?

Figyelt kérdés
Még nem kaptam meg a hörit de mielőtt megkapom szeretnék róla sokat tudni. Rengeteg hörcsögös oldalt olvastam és sok hasznos információt kaptam,de azért szeretném tudni vannnak e olyan dolgok amire nagyon oda kell figyelnem.

2013. okt. 27. 09:44
 1/7 anonim válasza:
A zöldséget vagy gyümölcsöt mindig vedd ki reggel vagy este:D ( ha este adod akkor reggel vedd ki vagy fordítva) most hirtelen ennyi jutott eszembe :D amúgy milyen törpehörit kapsz? :D
2013. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ja és egy ketrecben vagy terráriumban csak 1 höri legyen :D
2013. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Leírom amit tudnod kell:

Igényeik:20-25 fokon érzik magukat jól.A ketrecük vagy terráriumuk minimum 30*30*30-as legyen.KÜLÖN KELL ŐKET TARTANI!!!Szükségük van itatóra,tévhit,hogy nem!Az 5-10 cm mély forgácsot szeretik,mivel ebben áshatnak.Éjszakai állatok,ezért nappal hagyni kell őket,délután vagy este lehet őket simizni.Persze lehet előbb is,ha kilyön a helyéről.

Kellékek egy hörcsögnek:min. 30*30*30-as ketrec vagy terrárium,egy 50-100 ml-es itató,2 porcelán tálka,házikó

Játékok:futókerék,plusz emelet,felakasztható kis labda,WC papír guriga

Kerüld a műanyag játékokat!!!

Takarítás:Elég hetente 1 alkalommal takarítani a helyüket.Havonta ki kell ecetezni!Amit már fent írtam 5-10 cm forgácsot használj.

Etetés:Magvak:Hetente 56 gramm szükséges,ez napi 8 gramm.

A boltokban árulnak hörcsögöknek kikevert tápokat,ezekben vannak vitaminok(általában D3,E,C vitamin)is.Imádják a fürtös kölest!Az olyan tápot TILOS odaadni amiben kukacokat,petéket és bogarakat veszel észre!Mindig tartsad légmentessen a tápokat,ha tudod.

Ehető magvak:fürtös köles,köles,búza,tritikálé,repce,borsó,kukorica,szotyoládé,l

enmag,cirok,bükköny,dió,mogyoró,földimogyoró,tökmag

Zöldségek,gyümölcsök,zöldek:Heti 40 gramm szükséges,ez napi kb. 5,7 gramm.Mindig mosd meg,magozd ki,töröld meg és vágd apró darabokra a zöldségeket/gyümölcsöket/zöldeket,és csak ezután add oda a hörcsögeidnek.Zöldségek:Minden,kivéve a K-betűvel kezdődőket,a nem bio salátát és a retekféléket.Gyümölcsök:Minden,kivéve a keletieket és a savasakat.Zöldek:petrezselyem,kaporlevél,fű,tyúkhúr

Állati fehérjék:Heti 10 gramm kell,ez napi 1,4 gramm.Ehető állati fehérjék:élő tücsök,élő lisztkukac,tejföl,főtt natúr hús,főtt natúr tojás,natúr zsír,nem penészes sajt,túró

Kiegészítő táplálékok:hörcsögcsemege,csontszáraz kenyér,száraz tészta,háztartási keksz,babapiskóta

TILOS ADNI!:gyógyszeres nyúltáp,sós/fűszeres ételek,penészes sajtok,édességek,K-betűs zöldségek,kimagozatlan gyümölcsök,keleti gyümölcsök,savas gyümölcsök,retekfélék,nem bio saláta,főtt tészta,nem csontszáraz kenyér,pékáruk,tejszín


A hörcsögök nem sétáltatható és fürdethető állatok!


Ha érdekel a genetikájuk és a tenyésztésük,vagy van még kérdésed nyugodtan írj privátban:)!

2013. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és 1. válaszoló még nem tudom de valószínű Dzsungáriait :)
2013. okt. 27. 13:30
 5/7 anonim válasza:
az jó :D nekem is van egy dzsungáriai :D jó hörizést majd :D (1 válaszoló voltam)
2013. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 ketrecbe csak 1 hörcsögöt rakj, mert ha 2 vagy több lesz valószínűleg verekedni fognak. 15-25 °C között legyen a hőmérséklet, gyakran adj neki zöldséget vagy gyümölcsöt, de ne délit, mert nem tudom, hogy igaz-e de azt olvastam hogy a hörcsögnek káros a déli gyümölcs, én nem kockáztatnám. A ketrece minimum 30x30cm-es legyen. Kb ez minden . Sok sikert a höritartáshoz :)
2013. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Remélem jó gazdi leszek :)
2013. okt. 28. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!