Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Így jó gazdi lennék?

Így jó gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Tengerimalacokról lenne szó. Kettőt vennék (két lányt), mert tudom, hogy szociális állatok, és egy ilyen ketrecben tartanám őket:


[link]


Vennék nekik ilyen itatót (a 320 ml-et):


[link]


Felszerelésem már van, az itatón kívül, ugye. Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy külön házikó kell nekik, vagy egy is elég? Előre is köszi a válaszokat!



2013. okt. 28. 08:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve, azt még elfelejtettem, hogy úgy is lehet, ha először egy malacot veszek, és kicsit később veszek mellé egy társat? És ha igen, akkor mennyit kell várnom?
2013. okt. 28. 08:36
 2/9 anonim ***** válasza:

A ketrec jó.Az itató kicsi.Fél literes legyen kb.

Kell bújócsó(pvc cső-vízszerelékes boltban kb 400FT), kell két külön!! házikó, szénatató jó nagy!.Meg a kecóba tegyél egy polcot is amire ráugrálhatnak, nekem hosszában van egy így megnöveled a területüket.Szénagömböt is vehetsz jól elszórakoznak vele, zöldséget tehetsz bele.Kb ennyi.

Az egyik malacka idősebb legyen, úgy nem fognak verekedni.Egyidőseket nem jó összerakni.

Fontos, hogy szénát kapjanak napi szinten korlátlanul.Ez a kajájuk kb 80%-a, de kell nekik még zöldség és fű is.Táp nem muszáj az enyémek sem kapnak, viszont változatos zöldségeket esznek+C vitamint is kapnak.

2013. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy én úgy csinálnám, hogy vennék egyet aztán mondjuk két hét múlva egy idősebbet.
2013. okt. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!
2013. okt. 28. 13:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért még jöhetnek válaszok, persze. :)
2013. okt. 28. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:

A ketrec és az itató is tökéletes:)!Bővebben a tartásukról:

Takarítás:Heti 1-2 alakalommal kell takarítani.3-5 cm forgácsot használj.Ecettel mindig ki kell mosni a műanyag tálcát és jól kitörölni.

Élethossz:Általában 4-10 évig élnek.Az élethossz a tartástól és génektől függ!Törekedj a jó tartásra,tegyél meg mindent a malacaid jólétéért!

Igényeik:Számukra nagyon fontos a társ!Mindig min. 2 malacod legyen!A természetben 8-12 fős csoportokban élnek.Mivel ők tengerimalacok,te meg ember vagy nem jelentenél társat egy malacnak!Az egyedül tartott tengerimalacok nagy része depresszióban hal meg.Persze vannak kivételek.

A számukra legjobb hőmérséklet a 20-25 fok.

Fürdetés,ápolás:Havonta meg kell őket nézni,megnézni a fogaikat,lemérni őket stb.,és ezt feljegyezni,hogy ha baj van lássuk,például mennyit fogytak!4-5 havonta kell őket fürdetni,ha nem piszkosak nem kell(!!!).3-5 cm mély,langyos vízben fürdesd őket.Használhatsz kutya,macska,nyúl vagy érzékeny bőrre való sampont.A sampont teljesen ki kell mosni a bundájából!Hajszárítóval(1-es fokozaton)kell őket szárítani,kb. 20 cm-ről.

Etetés:Zöldségek:Mindegyik,kivéve a K-betűvel kezdődőket,a nem bio és jégsalátát és a retekféléket.Gyümölcsök:Mindegyik,kivéve a savasakat(PL.:citrom,narancs).Gyümölcsöt csak kimagozva szabad nekik adni.Zöldek:kaporlevél,petrezselyem,tiszta fű,tyúkhúr.Télen,ha ilyenkor hidegebb van nálatok,kerüld a vizes zöldségeket és gyümölcsöket(PL.:uborka,kivi).Télen inkább répát,céklát,almát,fehérrépát és hasonló nedvtartalmú zöldségeket,gyümölcsöket adj nekik.Ha nem isznak uborkával dörzsöld be az itató golyós részét.A vizükben mindig legyen C-vitamin!A tengerimalac nem tudja maga előállítani,ezért fontos,hogy mi adjunk nekik így is.Egy tengerimalac napi C-vitamin szükséglete 20 mg,ha vemhes 40 mg.A tengerimalac fűevő,ezért fontos,hogy ne magvakkal etessük őket!A tengerimalacnak TILOS magvakat adni!A tengerimalacoknak legalább ötféle gyümölcsöt vagy zöldséget kell az étrendjükben tartani.A táp akkor jó ha nincsen benne mag.A jó tápban szárított és fonnyasztott füvek és vitaminok(általában C-vitamin)vannak.

Gyártanak a tengerimalacoknak pellet tápot is.Ez hasonlít a nyuszinak való pelletre,de nem az.A nyuszipelletbe A.C.S-nevű kokcidiózis elleni gyógyszer van ami a tengerimalacnak méreg!Igazából a gyógyszeres nyúlpellet törpenyusziknak sem való!

A séta:Én teljes mértékben ellenzem!!!

1.A tengerimalacok nagyon félős állatok,így bele is halhatnak a séta közbeni stresszbe!!!

2.Nem is sétálnak,hanem megállnak egy helyben,és borzalmasan félnek.

3.Rengeteg betegséget szedhetnek össze az utcán.

4.Egy nagyobb testű kóbor kutya simán megöl egy tengerimalacot,ha felkapja a szájába.

Szóval sétában ne gondolkozz!


Ha van még kérdésed írj privátban:)!

2013. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha mindketten lányok, akkor lehetnek alomtestvérek is, nem feltétlenül kell az egyiknek idősebbnek lenni.

A ketrec tökéletes, az itató is. (320 ml bőven elég, ha naponta cseréled...) Házikóból szerencsésebb lenne, ha kettőt vennél, de nem is muszáj házikót (a kinézet csak az embernek lényeges, nem a malacnak), bármilyen búvóhely megteszi.

2013. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, de szerintem apa csinál majd nekem fából búvóhelyet nekik, mert akkor nem kell rendelni, meg olyan lesz, amilyet én szeretnék. :) Igen, mindenképp két lány tengerimalac, mert azok nem annyira büdösek, mint a fiúk, és testvérekben gondolkodtam én is. Köszi a válaszokat! :)
2013. okt. 29. 09:36
 9/9 gyevickie ***** válasza:
A függőágyat is nagyon szeretik a cocik! Lehet készen venni vagy készíteni. Egy törölköző 4 sarkára erősítesz vastag spárgát vagy erős szalagot és rögzíted a ketrec rácsára. Nekem a "plafonra" van felkötve és az egyik emeletről lehet belemászni.
2013. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!