Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot lehet-e télen...

Macska11 kérdése:

Tengerimalacot lehet-e télen kint tartani az udvaron?

Figyelt kérdés
Nálunk tavaly is és idén is Május elejétől November elejéig kint voltak szabadon a malackák. Hatalmas területen szaladgálnak. Szép kövérkék. Azt hallottam, Kakasszéken van egy ház, ahol szabadon vannak télen is. Én tavaly télen behoztam őket a lakásba, de nyilván egy kis dobozba tudom őket csak tartani a konyhába. Miután annyira szabadok az év nagy részében, sajnálom őket a kicsi helyre bezárni. De azt sem szeretném, hogy megfázzanak. Tehát kibírják a telet szabadon?

2013. nov. 4. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Eszedbe ne jusson!Hiszen a tengeri malac Peruból származik!Nézz utána hol van!Ez olyan mintha meztelenül kint tartanád a csimpánzokat a hóban!!!!Elpusztulnak!A tengerimalac a meleget szereti!
2013. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tengerimalac a 12 fok alatti hőmérsékletet tartósan nem viseli el.

Csinálj nekik egy elkerített sarkot a lakásban, minél nagyobbat, persze ahogy a körülmények engedik és vedd ki őket szaladgálni minél többször.

2013. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne hagyd kint őket télen, sőt már 15 fok alatt sem. Könnyen megfázhatnak, és meghalhatnak. Ahogy írták előttem, egy sarkot keríts el, és tartsd ott őket. Egy doboz szerintem nem lehet elég nagy.

Pl. így: [link]

vagy így: [link]

vagy így: [link]

2013. nov. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is úgy gondoltam nem hagyom kint őket. Csak az a kakasszéki tartó érdekelne, nem-e ismeri valaki, vagy látta őket? Amúgy a vadasparkban is kint vannak... csak nem tudom, meddig.
2013. nov. 4. 16:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálunk a kutya, a macskák, malackák jól elvannak. Nem bántják a malacokat... nem bántják egymást. Igazából van 3 tyúkunk,azok is szabadságolták magukat. Ők a legvérmesebbek! Rátámadnak a macskákra is... :-) Amikor a nyulainkat kitettük a szabadba, a kutya befeküdt közéjük. :-)
2013. nov. 4. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!