Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Veszekednek a (lány) hörcsögei...

Veszekednek a (lány) hörcsögeim. Miért?

Figyelt kérdés
1 hónapja vettünk két törpehörit lányokat. Az egyik egy kicsit nagyobb mint a másik, de a boltba az eladó azt mondta nem lesz baj.Az első két hétbe nagyon bírták egymást egy tányérból ettek stb. Erre most úgy vagy 1 hete mindenen veszekednek a nagyobbik rátámad a kissebbre külön kell őket etetni. a kissebb meg mindog visít, és szörnyű nézni. valakinek ötlet hogy mit csináljak?
2013. nov. 9. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tett őket külön terráriumba, vagy ketrecbe. A hörcsögök magányos állatok, nagyon védik a területüket, egyneműek semmiképpen nem maradnak meg együtt, néha még párok sem.

Válaszd őket szét mert az erősebb előbb utóbb súlyos sérüléseket fog okozni a gyengébbnek, sőt meg is ölheti.

2013. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nekem volt régen azonos nemű hörcsögeim és imádták egymást. nem tudom mi bajuk van. de az a baj hogy nincs külön terráriumom csak egy.
2013. nov. 9. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor addig rakd külön egy vödörbe, reggelre meg is ölhetik egymást.


Ritkán megmaradnak egymás mellett a tesók, de alapból magányos állatok.

2013. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tedd őket külön azonnal!!

Hörcsögöt sose tartunk együtt, mert ők egyedül érzik jól magukat még akkor is ha látszólag úgy tűnik jól megvannak!


Megölhetik egymást, nincs idő várni, azonnal szerezz be egy másik ketrecet is! Tapasztalatból mondom, ne várj, azonnal szerezz másik ketrecet az egyiknek!

2013. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
most egy ideje jól megvannak, egymáson alszanak:D
2013. nov. 10. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Te nem vagy normális kérdező.

Az egy dolog hogy egy ideje jól megvannak, de bármelyik pillanatban végzetes sebeket ejthetnek egymáson. De nyugodtan kísérletezz majd egyszer csak úgy jársz, mint én jártam amikor még nem értettem hozzá, hogy a lány testvér hörcsögök egyik pillanatról a másikra úgy összekaptak hogy az egyik fél szemére megvakult mert a másik kiharapta és ömlött belőle a vér.

Pedig aludtak is egymáson...érdekes, és ez lett a vége.

2013. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De amúgy köszönöm a válaszokat nagyon cukik vagytok hogy segíteni próbáltok, meg minden lehet tényleg nem kísérletezek tovább...csak úgy szeretnék köztük békét teremteni:(
2013. nov. 11. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyen eladják így a höriket.Egy darabig el is vannak,pont addig,amíg ivaréretté válnak.Sajnos kicsi a terület,amit így nem tudnak felosztani.Nagyon ritka,hogy megtűrik egymást,a csata pedig komoly sérülésekkel jár,emellett pedig hatalmas frusztãció,stressz az állatoknak is a közös térbe kényszerítés.
2013. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!