Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a görinek egy napi étrendje?

Mi a görinek egy napi étrendje?

Figyelt kérdés
Minden oldalon csak az van kiírva hogy hány százalék hús kell neki meg ilyenek.De én ebböl nem nagyon jövök rá.Most lesz görim és már mindent tudok csak ezt ez egyet nem.Írjátok le légyszi hogy ti mit adtok neki enni egy nap és hogy mennyi időközönként és majd a görimmel kiválasztjuk hogy melyik jön be.
2008. júl. 9. 18:31
 1/8 anonim válasza:
12%
Megnyitod valamelyik internetes bőngészőt (internet explorer,mozilla,firefox) és beírod,hogy www.google.hu és ott a keresőbe beírod h vadászgörény és több mint valószínű,hogy elég sok oldalt ki fog dobni evvel kapcsolatban és még sok más dolognak is utánna nézhetsz.
2008. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek üzenném h pont ezt írta h már nézett oldalakat, csak h ott ez nincs leírva pontosan.

A kérdezőnek meg azt h sajnos én se tudom, nekem most 30án lesz, szülinapomra, ám +próbálok érdeklődni, hátha telálok vmi infót és akkor szólok;) Ám ha te hamarabb talász akkor légyszi írd le.

2008. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ha minden igaz akkor nekem jövőhéten lesz.
2008. júl. 20. 13:38
 4/8 anonim válasza:
100%

[link]

tessék...

2008. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na most, mivel a kérdésre nem sokan válaszoltak normálisan... Nem tudom miért ajánlja mindenki a google-t amikor előbb írtad, hogy nem nagyon érted mit miért és hogy.

Szóval én úgy csinálom a dolgokat a manócskámnál, hogy 2 etetője van bent. Egy felakasztva a kecó oldalára ami mindig tele van a kedvenc tápjával.

A másik pedig lent van a kecó alján, a husis.

Husit 1 nap 1x kap. Egyiknap pl. megfőzök neki egy csirkenyakát (ha friss nyersen kapja, a többit pedig lefagyasztom) a másiknap pedig konzervet kap(cicát, marhahúsos és a halas a kedvence) Konzervből pedig általában a kitekat a kedvence (bár elég drága) abból olyan 3-4 fullos kiskanállal szedek neki. (azt pedig megszórom vitaminnal és csonterősítővel)

Ennyi a husi adaja egy nap. 1x. Ha megéhezne ott van a táp MINDIG neki, hogy nehogy éhes legyen.

Persze, ő csak akkor eszik ha éhes. :)

Ezenkívül ha épp úgy van, kap kis uborkát, krumplit, nagyon, de nagyon pici paradicsomot, esetleg tejszínhabot (mert imádja) csoki darabkát, nassolni valót. De persze ezekből nagyon keveset.

A heti menübe 1x beletartozik nála a tojássárgája is.

Imádja nyalogatni. :)

Pici cukrot lehet bele tenni (de tényleg keveset, nehogy ártson a fogainak)hogy még finomabb legyen.

Persze a tojássárgáját nyersen.

És a nap végén amikor jön a sokáigkintlétesdögönyözés akkor jön az igazi kedvence: A Paszta :)))

Abból pedig olyan 4 centit kap kb.

2008. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem az előbbivel tudtam segíteni! :]
2008. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A paradicsomban egy olyan alkaloid (szolanin) található, melyet a rovarok elleni védekezésre termel és ami heveny bélgyulladásos tüneteket okozhat. Tünetei: enyhébb esetben: gyomorgörcs, hányás, letargia, szapora légzés, remegés, súlyosabb esetben hallucináció, bénulás, sárgaság. A mérgezés -az elfogyasztott mennyiségtől függően- akár halálos is lehet.


Paradicsom rendszeresen adva, ételintoleranciához hasonló, bélérzékenységet okozhat. Hasonlók a tapasztalatok az olyan tápokkal is, amelyek természetes színezékként tartalmaznak paradicsomot.


Szolanin található még a (zöld v. csírázó) krumpliban is. Zöld, csírázó krumpliban ember számára is mérgezéshez elegendő mennyiségű szolanin van.


A nyers burgonyát sok görény kedveli, de képtelenek megemészteni, így az bélelzáródást okozhat. Hiába fordul elő, hogy már többször adtunk, és "semmi baja sem lett", mert ez nem garancia, hogy legközelebb is megússza kedvencünk. Az éretlen (zöld) vagy csírázó krumpli, szolanint tartalmaz, ami mérgező.


A főtt krumpli adható, de mértékkel, hiszen, tömény szénhidrátot adunk vele.


A kitekat a lehető legrosszabb amit adhatsz a göridnek...macskáknak sem nagyon ajánlott...rosszabb mint néhány olcsóbb konzerv...de amúgy se ilyenekkel tömd, hanem husival, az a azámára megfelelő táplálék...kigyóubi, dinnye mehet néha, mag és héj nélkül!!!!!! tojássárga is, heti max 1 alkalom, de a cukor helyett inkább mézet tegyél hozzá, azzal nem ártasz annyit, mint a cukorral... Te jó ég...miért ad az ilyen tanácsot...

2009. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én csak tegnap vettem görit de egy hónappal hamarabb kiérdeklődtem róla mindent csak annyit tudok én is mondani ,hogy csirkenyak csirkeszárny :)
2014. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!