Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a tengerimalacommal?

Mit tegyek a tengerimalacommal?

Figyelt kérdés
2012. karácsonyán kaptam meg a tengerimalacomat Maszatot.Elkezdtem kézhez szoktatni de nem sikerült.Ha kinyitottam a ketrec ajtót rögtön nyávogva a házába szaladt.Mostanra csak romlott a helyzet.Ha sokat van a kezemben akkor elhalgat és tűri ha simogatom de ahoz,hogy tűrje néha még 30 percnél is többet kell várni mozdulatlanul.De mostanában egyre agresszívabb.Amikor kicsi volt 1-2 kapott oda de most már rendszeresen és egyre nagyobbakat harap.Mára már ott vagyunk,hogy nem belémkap hanem nagyon megharap.Hogyan szoktathatnám le erről és hogyan tehetném élvezetessé neki a simogatást?(már a kajás trükköt is próbáltam)Csak értelmes válaszokat kérek.

2013. nov. 15. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tengeri poca társas lény. Szerezz mellé lehetőleg azonos nemű társat. Azért azonos neműt, mert így elkerülheted a fölösleges szaporodást. Keress a neten tenyésztőket, és ők biztosan tudnak még hasznos tanácsot adni.
2013. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi csak anya nem enged neki társat mert már akartunk venni és neki az eladó azt mondta,hogy ilyen korban(1 éves)nem szokna össze csak védené a területét persze megcáfoltam de anya abban bízik amit a tudatlan eladó mondott.Érveltem azzal is,hogy ő nem ért az állatokhoz csak eladja őket.
2013. nov. 15. 19:26
 3/11 anonim válasza:

Szia.

A párom tesójának is pontosan ilyen a tengerimalaca, éjn szabályosan félek hozzáérni mert megharap. Az ő barátjának is van malaca, mind a kettő nőstény egyébként, de még így sem jönnek ki egymással, ha hetente találkoznak néhány órára, az éjn malacom kisfiú, azt pedig kifejezetten utálja. Nem lehet, hogy a malacot túlságosan is írígy?

2013. nov. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
pedig kell neki társ. így csak kínzod a malacot, nem csoda, hogy megharap.
2013. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ez a "kell neki társ mert így csak kínzod" baromság.Mindenki úgy tartja a tengerimalacát ahogy akarja és aki nekem ezt mondja annak csak annyit fűznék hozzá,hogy nem tudhatod miért csak egy tengerimalacom van és nem is fogom az orrodra kötni.
2013. nov. 16. 19:50
 6/11 A kérdező kommentje:
az első válaszoló legalább normálisan közölte,hogy vegyek társat
2013. nov. 16. 19:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert abban, hogy kínzod mi a csúnya. Ez az igazság.

Nem is kellett volna úgy belefognod a tartásába, hogy nincs lehetőséged kettőt tartani.

2013. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nemaz nem sértődik meg senki ha nem tartasz de ha egyedül annak senki nem örül hogy valahol egy állat szenved neked jólenne ha belennél zárva mondjuk 1000 négyzetméterre és egy ló lenne a társad egész életedben?
2013. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tudjátok mit elmondom miért nincs társa azért nincs mert már nagyon sokszor és minden módszerrel megpróbáltunk neki társat venni de Maszat mindig megölte a másikat próbáltunk nála nagyobbat kisebbe vele egy korút nőstényt hímet de nem lehetett össze szoktatni szóval ez de nem szeretek róla beszélni mert tudom,hogy miattam került nagyon sok malac a túlvilágra és nagyon megbántam azt,hogy társakat vettem neki szóval ezért egyedül tartom
2013. nov. 17. 09:59
 10/11 anonim ***** válasza:

A mi malacunk is ilyen volt!

Hisztis, harapós ,...stb!

Mióta van mellette egy fiatalabb coca (lány) azóta mintha teljesen kicserélték.

A tengerimalacokat lehet ivartalanítani szerintem tedd ezt ,és nyugottab lessz na meg persze kezesebb. :D

2013. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!