Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkányok mennyire simizhető...

A patkányok mennyire simizhetők, vakargathatók, barátságosak? Hogy ragaszkodnak a gazdihoz? Aki tartott már degut és patkányt is, mi a különbség a kettő között ebben a tekintetben?

Figyelt kérdés

Degut tartottam, de kiderült, hogy a porallergiám miatt nem lehet már. Helyettük szeretnék két patkányt.

A deguk nagyon kezesek, szeretik, ha simizik őket, jönnek az ajtóhoz, ha hazaérek, rohannak ki hozzám, elbújnak a pulcsiban, és nagyon ritkán harapnak, kajával megvesztegethetőek,stb...:)

A patkány mennyire barátságos?

Előre is köszi annak, aki válaszol :)



2013. nov. 17. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
gyere be nállunk a disznóólba.És megtudod milyenek a patkányok,és mennyire lehet őket simogatni :)
2013. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy a kérdés nem azokhoz szólt, akik csak az utcai patkányokat ismerik... :) úgyhogy az válaszoljon légyszíves, aki házi kedvenckét tartja a patikat, és tud válaszolni a kérdésemre :)
2013. nov. 17. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha rendesen kézhez van szoktatva, olyan, mint egy kutya :) Problémás patit is kézhez lehet szoktatni, de az nem kezdőknek való feladat. Mondhatni a patik is "porallergiásak", érzékenyek a porra nagyon, szóval a poros alom kizárt alattuk. DE ha a poros alom a gond neked, emrt allergiás vagy rá, pormentes almot rakhatsz a deguk alá is.
2013. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Sajnos nem csak az alommal van gond, hanem szinte az összes fűféle pollenjére allergiás vagyok, és a deguknak pedig a széna és a fű az alapvető tápláléka, nem tudom nélkülözni. :/

2013. nov. 17. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Hát először meg kell bizonyosodj tudnál-e tartani egyáltalán más állatot, mert akármilyen alomnál, amiben egy pici por is van) ki fog jönni az allergiád (Safe bed papír alomban pl 0% a por, de drága és sokan ezért nem veszik meg) Nekem is van 4 patim (papírt használunk alá, a wc-jükbe zselésedő macskaalmot). De a pellett almok is jók, csak nedvesség hatására szétesnek néha porózussá, és így sokat kell majd cserélned.
2013. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
(Előző vagyok) azt még írni akartam h a patik tündériek! :) mint a kiscicák bújnak mászkálnak le föl .) Okosak: tudják a nevüket, hívásra jönnek, most kezdtünk el pár trükköt betanulni (igaz én ellene vagyok az önmagam szórakoztatására csinált trükköknek, de nekeik mostmár azért tanítok mert nincsen mivel lekötni őket a szabad játékon kívül) Egy év után kifogytam az ötletekből, most kezdünk majd visszatérni a standard dolgokhoz mint pl az egyszerű kartondoboz tele labdákkal. nagyon sok játék kell nekik rágóka hogy ne a bútorokat kezdjék el szétrágni. Fiúknál javaslom az ivartalanítást, így 0-ra csökken a veszekedés, és egészségügyi okokból is jobb nekik, megelőzöl vele egy csomó betegséget, de olyan dokihoz menj aki szakképzett (egzotikus állatokkal foglalkozik) és GÁZZAL!! altat, NEM injekcióval!:)
2013. nov. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem volt degum is, most patkányaim vannak. Sokkal ragaszkodóbbak, kedvesebbek mint a deguk. Elvárják a napi törődést, a játékot, ha hazaérsz már a ketrec ajtót rágják, hogy kijöhessenek hozzád. Ők tényleg a családjuk részeként szeretnek. Volt rá példa, hogy kiszöktek a ketrecükből mert rosszul csuktam be az ajtaját és reggel mellettem aludtak! Sőt, ha jó idő van kimehetsz velük a szabadba is játszani, mert nem szöknek el, ha meg mégis felfedeznének akkor visszahívhatók. Nagyon gyorsan tanulnak, trükköket taníthatsz nekik, de a mindennapi játék során is megfigyelhető az intelligenciájuk. Nagyon jó a problémamegoldó képességük. Minden patkány más személyiség.

Ha nem valami kígyókajának szánt vagy idősebb bolti patkányt veszel, akkor sose fog megharapni. Csak azok agresszívak közülük, akiknek rossz tapasztalatai vannak az emberekkel, nem voltak kézhez szoktatva. Mindenképp tenyésztőtől szerezd be őket.

A patkányok nagy része is porallergiás, szóval muszáj alájuk pormentes almot rakni. Erre a legjobb a papír és a, kukoricacsutka alom. Most találtam a Fressnapfbe kender almot, ami allergiásoknak jó. Eddig nagyon bevált, azt is csak ajánlani tudom. Multifit a márkája. A szénát nem eszik, nagyon poros és élősködők is lehetnek benne, ezért nem ajánlott adni nekik megfelelő tisztitás, előzetes "kisütés" nélkül.

Egy szó mint száz, a patkány porallergiás akár csak te, szóval úgy sem rakhatsz alá poros almot, nagyon barátságos és ragaszkodó, a legtöbben imádják a dögönyözést, simogatást. Csak ajánlani tudom őket!

2013. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Am az ivartalanítás nem szükséges, a hímek is tökéletesen megvannak együtt még akkor is, ha nem testvérek. Persze így össze kell szoktatni őket. Fölösleges stressz nekik az ivartalanítás. Csak akkor van rá szükség, ha az egyikük a "serdülőkor" után sem fejezi be a verekedést és nem fér meg a társaival, agresszívvá válik. Vagy ha feltétlenül nősténnyel szeretnéd együtt tartani.
2013. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó előtti a tied különösen hasznos volt :) remélhetőleg hamarosan két albínó kislánynak leszek a gazdija.
2013. nov. 20. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!