Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillát vagy patkányt...

Csincsillát vagy patkányt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Tavaszra lehet, hogy kapok két csincsillát. *.* Sajnos az anyukám nehezen tűrné meg a lakásban mert nincs oda az állatokért. Mert "büdösek". -_- Ha nem egyezne bele sokan ajánlották a patkányt. Csak nem igazán tudom, hogy a patkányra mi jellemző, hogyan kell gondozni stb.. Tudnátok segíteni?

2013. nov. 22. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem lehet lakásban akkor semmiylen kisemlőst se válassz. Van aki görcit tart kint, de én annak sem vagyok a híve, de ettől eltekintve lehet. pati iszonyat érzékeny kis állat nem oylan egyszerű a tartása ÉS nagyon büdi tud lenni, ha folyamatosan takarítod is. Csininek nincs oylan erős szaga, de ők is igényesek, róluk sajnos sokat nem tudok. esetleg hörcsög? Vagy degu? Nekik sincs oylan erős szaguk. Vagy tengeri malac. Én sokaktól hallottam h szeretik az illatukat még ha már a hétvégi almozás előtt is állnak. :)

Ha anyud nem bírja az "állatszagot" tuti ne válassz se patit se egeret :) csak ennyit tudok mondani.

2013. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Útpadkányt
2013. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi! anyát azért rá tudom venni, de nagyon jó érvek kellenek, mert neki minden állat büdös meg koszos
2013. nov. 22. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:

1# Egyáltalán nem büdösek a patkányok. Nekem két hím van, és SEMMI szaguk nincs heti 1-2 takarítással.

Az egér tényleg elviselhetetlen, de a patkány vizeletében nincsenek olyan anyagok amik az egér vizeletének a szagát okozzák. Nyilván ha nem takarítod rendesen minden állat helyének -nem magának az állatnak!- lesz egy szaga.. Ezért kell rendszeresen ketrecet takarítani.


Én a patkányokat azért ajánlanám, mert nagyon könnyen belopják magukat az ember szívébe. Barátságosak, okosak, nem harapnak. Nagyon szociálisak, ezért minimum kettőt kell tartani belőlük, azonos neműeket. A hímek és a nőstények is tökéletesen megvannak a saját nemükkel. Viszonylag nagy helyre van szükségük, a görény és csincsilla ketrecek általában jók nekik. Inkább magasabbnak kell lennie a ketrecnek mint nagyobb alapterületűnek, szóval a tengerimalac és nyúl ketrecek nem jók nekik. Alomnak pormentes alom kell nekik, emrt a legtöbben porallergiások. A pelletesített almok, a kukoricacsutka, kender vagy papíralom a nekik való. Tápnak az állatkereskedésekben kapható patkánytápok közül a versele-laga kajákat ajánlom, mert jó árban vannak és jó a minőségük is. Célszerű kerülni a magas kukoricatartalmú tápokat. A ketrecbe tegyél nekik függőágyakat, műanyag házikókat -ne fát, az beszívja a pisit és betegek lesznek tőle!- kartondobozokat, mászóköteleket, bújócsöveket. Mókuskerék nem kell nekik, nem használják.

A patkányok nagyon igénylik a törődést, ha egyszer összebarátkozol velük, a családjuk tagjaként fognak szeretni. Követnek, fölmásznak a válladra, ha meglátnak már rágják a rácsot, hogy kijöhessenek hozzád játszani. Nagyon kedves kis állatok, csak sajnos rövid életűek.. És nagyon nagyon meg lehet őket szeretni az alatt a rövid idő alatt..

2013. nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És persze csakis tenyésztőtől szabad patkányt venni!
2013. nov. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jah és még egy érv: Szobatiszták, sőt a ketrecen belül is wc-re lehet őket szoktatni.
2013. nov. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Patkányt. Nekem nagyon sok volt itthon. Imádtam őket, nagyon okos állatok és szerethetőek és sok szeretetet tudnak ők is adni. Tiszta állatok, hetente 1x-2x kell takarítani alattuk az almot.
2013. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!