Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szoba nyuszim vérzik. Mi...

Katalin3228 kérdése:

Szoba nyuszim vérzik. Mi lehet az oka? Mennyire veszélyes ez számára?

Figyelt kérdés

2 éves, családi kis kedvenc.

Nem volt sose társa.

A közérzetével nincs baj, úgy viselkedik, mint mindig, de az almos tálkájában vér foltok vannak.

(Legkésőbb két nap múlva el tudom vinni állatorvoshoz, de szeretném tudni mi a baja szegénykének!)



2013. nov. 25. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Bak, vagy nőstény?
2013. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nőstény
2013. nov. 25. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak a pisije? Az tud néha piros lenni kajától is.
2013. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, ez egész biztosan nem a pisije
2013. nov. 25. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Àtnézted? Nincs sebe? Holnap vidd orvoshoz.
2013. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincs sebe. Nagyon átnézni nem tudom, mert nem szereti, ha simogatás helyett tapizom... De egészen biztosan a vér nem egy külső sebből származik, mert jön- megy és semmi nem lett véres csak a kis dobozkájában a forgács.

Nagyon Szépen Köszönöm a sok választ!

2013. nov. 25. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Na mi lett vele? :D
2013. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül mostanra derült ki, hogy hiába van teli az összes kis állat üzlet nyuszi kajával és az ottani nyuszik hiába esznek tápot nem szabad nekik adni. A táptól ha jól értettem kalcium kristályok képződtek, melyek gyulladást okoztak és így könnyen fertőződött meg. Tehát úgy mond homokos lett... tudom nem éppen ez a legjobb kifejezés. Most sok friss gyümölcsöt, cukros vizet és egyéb friss lédús dolgokat kap amiket szeret és amiknek vízhajtó hatásuk van. Az orvostól gyógyszert is (antibiotikumot) kapott amit most már két hete szájon át adunk be neki. A vérzés elmúlt 2-3 nappal az első beadás után. Most a már szárított petrezsejmen és rengeteg szénán él, semmi tápot nem kap. Ha minden jólmegy a homok egy része kimosódik és talán, esetleg a maradék összeáll egy kővé, amit már könnyen eltudnának távolítani. Megkérdeztem az altatásról is az orvost, azt mondta, hogy tudnak gázzal altatni és az egyik nővér is megnyugtatott, hogy az ő nyusziját is műtötte már meg a doktor úr és most már semmi baja.
2014. jan. 2. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!