Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek egy bántalmazott...

Mit tegyek egy bántalmazott nyuszival?

Figyelt kérdés

a hugomé volt mostanáig, csak kiderült, hogy mindig verte amikor nem voltunk vele. most át került az én szobámba, de ha kinyitom a ketrecét, akkor dobbant és beugrik a sarokvécéjébe, és látszik hogy meg van rémülve. ha simogatom , akkor halkan nyöszörgő, fújtató hangot ad ki(nagyon durva, azt hittem hogy a nyúlnak nincsen hangja).

a húgom, azt mondta, hogy a fejére vert, de volt olyan hogy felemelte és földhöz vágta(így jöttünk rá, szegénykének megrepedt a lábában a csont)... most kb. 5-4 hónapos a nyuszi

szerintetek van esély rá, hogy normálisan élje le az életét, és elfelejti a bántalmazást? Vagy maximum feltudjuk hízlalni és megenni? Bár nagyon cuki, szóval nem tudnám megtenni...



2013. nov. 26. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Én megenném. Finom és az egyik legegészségesebb hús a nyúlhús. :)
2013. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Remélem a húgod meddő.
2013. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves a húgod? Eltörném a kezét a helyedben... Ha fáj a lába vigyétek el állatorvoshoz, egyébként meg legyél nagyon türelmes vele! Szerintem egyelőre ne fogdosd, had szokja a jelenlétedet. Ha lenyugodott próbáld kézből etetni, majd simogatni, csak fokozatosan.

Ja, az állat testvéredet meg ne engedd a közelébe!

2013. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

már voltunk állatorvosnál..

a tesóm 7 éves, sztem a szüleim hülyék, hogy rábízták :/

am most rendesen le van cseszve, sír meg minden, de majd rá jön hogy megérdemli...

2013. nov. 26. 19:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Beszélj neki sokat etesd kézből, sok-sok türelemmel elnyerheted a bizalmát. A tesódat meg ne engedd a közelébe többet.
2013. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Félholtra verném az ilyen gyereket. Bocsi. De örülök hogy reálisan látod a dolgokat ez valóban a szüleid hibája!!! ROSSZ nevelés örülök h Te nem vagy ilyen.

Nyuszikát próbáld elzárni a húgodtól. SOHA többet ne érje hozzá, de rá se nézhessen. Ha meglátod h átmegy hozzád és a nyuszi közelébe megy vágd jól pofon, tudja hol a helye..

Ne várj hirtelen változást. Ez egy életre szóló törés számára

Sokat simogasd a nyuszit. Adj neki jutalom falatot. Ne erőltesd a kivételt. Lehet soha nem fog már ölbenyuszivá válni. Legyél csendes de próbálkozz egy idő után a halk beszéddel, akár a leckéd felolvasásával. Nagyon lágy hangon. Vegyél vagy csinálj neki egy házikót vagy sötét sarkot a ketrec sarkába ahol megtud nyugodni bármiko. Ott soha ne zargasd. Sajnos igy leirni többet nem tudok. Kutyák és macskák rehab'balfoglalkozom de ő róla dokival kéne egyeztetni hogy hogyan tovább vagy egy állatvédő szervezettel nekik is van rehabosuk. Én menhelynél vagyok. Oda inkább ne vidd :/ sajnos túl sok a dolgunk nem fog ak veletek foglalkozni.

2013. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se vágjátok le, van egy facebookos oldal, Nyuszi imádók a neve, ha nem akarod megtartani, ott pillanatok alatt találnál neki gazdát, főleg, ha leírod a történetét is. Torpenyul.hu oldalon is van apróhirdetés rovat. Ha megtartod, eleinte ne csinálj vele semmit. Nyisd ki a ketrecét, hogy ha akar, kijöhessen és várd meg, amíg ő megs oda hozzád. Előbb-utóbb kíváncsi lesz rád, a nyuszik nagyon kíváncsi állatok, de egy ideig sokkal jobban fog félni annál, hogy a közeledbe menjen. Esetleg hasalj le a földre. Ha összedugod vele az orrod az a nyusziknál a barátság jele, szóval ha odamegy hozzád, megpróbálhatod:). Ha már nem fél tőled, akkor se nagyon emelgesd, nagyon rossz emlékei lehetnek róla és könnyen kirúgja magát a kezedből, akkor pedig leesik és megütheti magát. A húgodnak pedig akkora pofont adnék, hogy a fal adja a másikat és amikor elkezd sírni megmondanám, hogy a nyuszi is így sírt, amikor bántotta. Ne dőlj be neki, most sem azért sír, mert annyira bánja, hanem tudja, hogy kicsit előadja magát és meg is ússza. Pszichológushoz is el kéne vinni mindenképp még most, amíg nem késő.
2013. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Kezdd az alapoktól. Etesd kézből a ketrecen kívülről, beszélj hozzá nyugodt hangon.


De semmiképpen se vágjátok le, akkor inkább add nekem. (Tényleg írj rám ha le akarjátok vágni.)

2013. nov. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2013. nov. 27. 12:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbálgasd esetleg kézből etetni finom falatokkal, de ne erőltess semmit, érthető, hogy még fél..a húgodnak meg én is a karját törném szívem szerint, bocsi, de iszonyat dühös tudok lenni, ha valaki bánt egy állatot..az meg a másik, hogy fel nem tudom fogni, hogy egy 7 éves lánynak hogy jut ilyen az eszébe..tényleg el kéne vinnetek pszichológushoz, mert valami nagyon nem stimmel vele.
2013. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!