Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legjobb választás?...

Melyik a legjobb választás? Törpenyúlból

Figyelt kérdés
Szeretnék egy törpenyúlat már mindent meg vettem neki csak maga a nyuszi hiányzik,nos,a boltban van 3000 ftert oroszlánfejű,törpe rex 5500 ftert pedig holland törpe.szerintetek melyiket válasszam(nem az ár miatt)
2013. dec. 1. 08:21
 1/7 Platypus ***** válasza:
Ne a boltban vegyed. A bolti nyulak szinte kivétel nélkül keverékek, az sem szokatlan, hogy a "törpenyúl" végül 4 kilósra nő meg. Egy rendes tenyésztőnél nem érhet ilyen meglepetés, bár némileg drágább. Azt a fajtát válaszd, amelyik neked tetszik, a viselkedésükben nincs különbség. A méretükben van valamennyi, a holland törpe a legkisebb.
2013. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állat boltban nem szabad nyulat venni,és képtelenség,hogy 5500.-ért kapsz rex-et olcsó helyen is 10.000 forint.
2013. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a oroszlánfejű :D
2013. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Êrtem koszonom a válaszokat.A rex,oroszlánfejű,holland mind 5500 ft csak a rexet és az oroszlánfejűt " leárazták"
2013. dec. 1. 18:06
 5/7 Platypus ***** válasza:
Szerintem nincs az a leárazás, ami megérné, hogy a nyulad alsó hangon is 2X akkora legyen, mint amekkorának fajta szerint kéne lennie. A bolti nyulak szinte kivétel nélkül házi-törpe keverékek. Eleve sokkal nagyobb ketrecet igényelnek, ami jó kis ráfizetés.
2013. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt vedd meg, amelyik tetszik. De ajánlom, hogy megbízható tenyésztőnél keress, ahol a nyuszi származásával is tisztában vagy. A vicc, hogy tenyésztőnél olcsóbb is lehet a nyuszi, mint a kereskedésben, és valószínűleg nem kell vagyonokat hagyni az állatorvosnál sem, mint egy keverék nyuszi esetében.
2013. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a mérettel van baj ha boltban veszed,hanem az ellenőrizhetetlen felmenökkel .. Csak egy példa : ha lógófülü és állófülü (vegyes) szülöktöl van a kisnyúl,akkor az eltérő állkapocs miatt genetikailag fogproblémás lehet, túlnönek vagy rosszul nönek a fogai. Ez nagyon kellemetlen,drága és folyamatos beavatkozást igényel a nyul teljes életében (kb 1 éves korától havonta altatásban kell csiszolni a fogakat)
2013. dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!