Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen a mongol futóegér?

Milyen a mongol futóegér?

Figyelt kérdés
1 hónapja meghalt a törpe hörim,és úgy gondoltam,talán már készen állok egy új kisállatra. Mongol futóegérben gondolkodtam,de nem nagyon tudom,hogy kell őket tartani. Hányat kell egyszerre,és mekkora helye,hozzám fog nőni? Mik a tapasztalatok? Előre is köszi szépen.

2013. dec. 1. 19:55
 1/3 anonim válasza:

Örökmozgó és rendkívül barátságos, "szocializált" rágcsáló.A többi egérhez viszonyítva ez a fajta ez egyáltalán nem büdös, ezért lakásban ilyen egeret célszerű tartani.



Nagy helyre van szükségük. 2-3 egyed tartásakor minimum 80x40 cm-es alapterületű és 50-60 cm magas terrárium szükséges. Azért kell ekkora méretű terrárium, mert futóegerek lévén - ahogy nevük is mutatja - futkározni és ugrálni szoktak. A terrárium tetejére fémrács kell, mert az itatón felmászva kiugorhatnak.

Rendkívül mozgékony rágcsáló, nyughatatlan, egy helyben szinte sohasem látni. Mindig legyen a terráriumban valami játék. (Futókerék, WC papír guriga, műanyag cső, üres befőttesüveg)

Ne feledjük hetente legalább egy alkalommal alaposan kimosni! A terrárium aljára forgácsot, szénát vagy madárhomokot tegyünk, és gondoskodjunk egy kis házikóról, egy futókerékről és az egyéb játékokról is.

Teljes értékű tápokat, zöldségeket, gyümölcsöket adjunk nekik. Sivatagi állat révén keveset iszik. Olyan önitatót válasszunk, amelyet nem tudnak felborítani, vagy beszennyezni. Soha ne adjunk nekik lédús gyümölcsöket mert attól hasmenésük lesz. Nagyon szeretik a magvakat:dió,mogyoró.tökmag,stb...Zöldségek közül:uborka és répa javasolt.A gyümölcsfajtákból:a málna,alma,banán félék vannak ajánlva!!!

Egész nap ébren van, nem úgy, mint pl. az aranyhörcsög. 2-3 órás ébrenlétet 3-4 óra alvás követ. Lehetőleg minden nap foglalkozzunk velük legalább 10 percet, így megszokják a szagunkat. Legalább 2 egeret kell együtt tartani, mert a magányos egér könnyen vaddá válhat.


Remélem tudtam segíteni!:D

2013. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél,köszi szépen!! :D
2013. dec. 2. 19:36
 3/3 anonim válasza:
Örülök,hogy segíthetem.:)
2013. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!