Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az állatkert fogad be állatokat?

Az állatkert fogad be állatokat?

Figyelt kérdés
Van két kosorrú törpenyulam, amikre sajnos nincs elég időm.1,5 évesek, és szerintem nem ezt érdemlik.Sok törődésre, foglalkozásre, fésülgetésre , lenne szükségük.Jó lenne ha valaki örökbefogadná, de még nem jelentkezett senki.Állatkert fogad be állatokat? Ha ti tudtok olyat aki szeretne az kérem írjon! Előre is köszönöm!
2013. dec. 7. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Bizonyos állatkertek fogadnak be, igen. A fővárosiról és az abonyi vadasparkról biztosan tudom.
2013. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél.
2013. dec. 7. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Budapest fővárosi állatkert befogad ha nincs telítve vele az adott állat. Sajnos az egerek, patkányok, nyulak többsége eledelként végzi ha túl sokat ajándékoznak az állatkertnek.

Én pár éve görényt ajándékoztam nekik, és nagy örömmel fogadták, mert amikor mi vittük, akkor volt 3 nőstény görényük, és egy öreg hím..Kellett egy fiatal hím frissítésnek az utódlás miatt. De így is 6 hónapig karanténban volt, és utána került a látogatók által látott helyre..

Tavaly húsvétkor rengetegen adták le a nyulukat, túl sokat így a legtöbbnek nem lett jó sora.


Én a helyedben inkább meghirdetném a facebookon vagy bárhol, csak lesz aki ingyen elviszi..

2013. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ú, nem tudtam hogy ennyire rossz indulatúak, nem is mondják hogy mire várhatunk akkor még most is jobb helye van.

Köszönöm!

2013. dec. 7. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Ez nem rosszindulat. Gondolj bele, hogy húsvét táján például volt hogy több mint 1000 nyulat adtak be, hogy nem kell. Sokan megveszik húsvétra a nyulat, majd amikor elmúlt az ünnep, megunta a gyerek az állatot, beadják az állatkertbe. Nincs hely ennyi nyúlnak vagy egérnek vagy patkánynak, vagy csincsillának. Állatkert nem teheti meg, hogy egy telített nyulas területre beereszt 100 nyulat, mert

- állatkínzás lenne

- nem tudják anyagilag etetni őket.

Így nincs más mint a fájdalom mentes altatás, majd elkészítése más állatok számára akik megeszik..

Nyilván ha kevés nyuszi vagy más állat van, akkor nem eledelként végzi hanem karanténba kerül, és onnan ki a helyére..

2013. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

tudom, csak valószínűleg nem mondják a gyanútlan gazdiknak, persze nem elsősorban az állatkerttel van baj

Nekem is majd megszakad a szívem hogy örökbe kell őket adnom, de nekik így jobb lesz.

2013. dec. 7. 14:05
 7/10 Platypus ***** válasza:
80%

Ez nem rosszindulat, az állatkert nem menhely, nem az ő dolguk a lakosság megunt kisállatainak befogadása. A mindenféle jöttment hobbiállatok befogadására nincsenek felkészülve, és azzal, hogy néha mégis megteszik, a saját állományukat kockáztatják.


A noé állatotthon fogad be nyulakat is,és mivel nincs húsvéti szezon, van rá esély hogy lesz helyük. De alapvetően a te felelősséged a dolog, neked kéne új gazdát keresni nekik.

2013. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%
Téged egyáltalán nem érdekel a sorsuk, úgyhogy legalább ne jópofizz. Állatkertbe mit gondolsz, milyen életük lenne, ha nem adják oda őket kajának? Kisgyerekek nyúzzák őket egész nap felügyelet nélkül, tépik a fülüket, a bundájukat. Ugyan ez igaz az állatotthonokra is, adnak nekik enni-inni, de szerinted mennyire foglalkoznak velük?
2013. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hirdesd meg itt : [link] nagyon jó csapat van a lapon , a nyuszik biztosan gondos gazdira találnak .
2013. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon köszönöm az ötletet.Az előbbieknek meg: Figyeljetek, szerintetek milyen érzés hogy örökbe kell adnom???Hát képzeld borzasztó.De nem nektek fogok magyarázkodni, mert nem érdekel mit gondoltok.Én tudom mi van.Csak segítséget szerettem volna kérni, de úgy látszik egyesek jól érzik magukat attól hogy másnak beszólhat.Legközelebb pedig szerintem ha nem tudsz jót szólni, inkább ne is szólj semmit.
2013. dec. 8. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!