Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kissé étvágytalan a malackám,...

Kissé étvágytalan a malackám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete a malackám eléggé sokat tusszogott,de ugy tudom kikezeltem,mivel má nem hallom,sokat figyelem,az orran em folyik,szeme nem váladékos.Sokszor adtam neki mindennap friss vízbe egy kis citromlevet,vitaminokban gazdag takarmányt is,zoldséget,gyumolcsot.A napokban viszont azt vettem észre,hogy nem eszik annyit.Nem mondanám,hogy rá se néz,mert tegnap kapott egy kis répahéjat,elotte futyulgetett,hogy "hé,kaphatok?" evett is belole,adtam neki takarmányt abbol nem sok fogyott,fuvet is hoztam nekitegnap,abbol mára elszokott fogyni legalább a fele,ma pedig csak a negyede fogyott.Lehet valami baja?:(( Orvoshoz nem mertem elvinni,mert ugy hallottam eléggé trehányak és beantibiotikumozzák oket,aztán abba pusztulnak bele.Barátnom malija igy halt meg..nagyonféltem ot,kérlek segítsetek!:((
2013. dec. 9. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze kell neki a fűféle és hasonló is, de emlékezetem szerint mi valamikor kukoricán neveltük a malackánkat. Másrészt attól kapja a belső kalóriát, ilyen hidegben azért már az sem árt, ha meg van a kellő belső fűtés szervezeten belül.

Próbáld csak meg, mit szól egy adag jófajta szemes kukoricához???

2013. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a takarmányában van kukorica is :) nem mondom,hogy abszolut nem eszik,de nem annyit..
2013. dec. 9. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy kisemlősről beszélsz, a mienk egy kicsit nagyobb volt. :)))
2013. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia :)

jókat adsz neki, vitaminokban gazdag takarmány (magok) azok tökéletesek a zöldséggel és a gyümölccsel.

Persze nem csak a megfázás lehet az oka a tüsszögésnek, az enyém néha a forgácstól is szokott ha túl apró és úgye az "piszkálja" az orrát.

Ha forgácsban tartod, mondjuk ha esetleg van rá módod kipróbálhatod a szénát, mert úgye a malackák fő táplálékába beleszámít ez is. Ha nincs rá lehetőséged akkor a forgácsot szitáld át így ezáltal a port szűrőd ki belőle.


Bejöttek a hidegek, gondolom megy nálatok a fűtés de oda kell arra is figyelni, hogy ne legyen túl meleg helyen mint túl hideg helyen sem. (mondjuk ablak ajtó mellől elvenném őt)


Elhiszem, hogy félted, de arra is kell gondolnod, hogy sajnos van egy átlagéletkoruk. Úgye tudod?


Remélem ezzel tudtam segíteni!

Minden jót!

2013. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
alig egy éves a malac jelenleg..
2013. dec. 9. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:
azért nem eszik, mert depressziós. kell neki azonos nemű társ! és ne kukoricás szarokkal etesd, hanem versele laga cavia complete-tel, vagy crispy pellets-el.
2013. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor mindenképpen marad az,hogy társat szerezzek?volt mellette de anyu volt olyan okos,hogy eladta mert budosek..
2013. dec. 10. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmű ha már ketten vannak akkor sűrűbben kell cserélni az almot.
2013. dec. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!