Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lassan fél éves törpenyuszim...

Lassan fél éves törpenyuszim wc-jét napi kétszer takarítom, nagyon erős szaga van. Összefügg a táplálással, vagy az ivarosodásnak tudjam be?

Figyelt kérdés
Fapellettel almozok, csak a wc-jében van. Reggel, és este is kicserélem, de iszomyú erős szaga van a bogyójának is. Bak nyuszim van. Ivartalanítás után a bogyó szaga is enyhül? Januárba vihetem orvoshoz.

2013. dec. 17. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás még korai, várj 8 hónapos koráig. Mit kap enni? Attól is lehet szagos.
2013. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A bogyónak soha nem szabadna büdösnek lenni - a lágybélsár viszont az,de ha azt látod,akkor tul sok rostot kap . A pisije adott esetben lehet büdös,de a napi kétszeri takarítás mellett ennek sem kellene.. Bak a nyuszi ? Ők szoktak még jelölgetni ,a jelölöpisi elég erős szagú és fél éves korában már kezdődik az ivarérés..
2013. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom hogy kell helyesen írni, de Verse Laga tápot kap, széna, víz egész nap van előtte, és reggel este zöldség. Attól lehet, hogy túl sok tápot kap?

Nekünk meg azt mondta az állatorvos, januárba nyugodtan vihetem, hát akkor ezzel még várok.

2013. dec. 17. 19:49
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, bak nyuszi. Pisije is erős szagú, de a bogyója is. Nem lágy a bogyó, száraz. Én a túl sok tápra gondolok. Mennyi a normális mennyiség? Zsömi egész nap enne, lehet sokat öntök neki?
2013. dec. 17. 19:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Tápból elég keveset kellene nekik adni - nagyjából 50g /nap ,ez kb 1-2 evőkanálnyi mennyiséget jelent. Főleg szénát és gyümölcsfaágat egyet ,minden más csak nasi szinten -de vannak persze tiltott dolgok így is.

Minden nyúl eljátssza az éhező etiópot,ne dölj be neki , ha széna van,nem fog éhezni ,nincs szüksége ettől több tápra (nem is beszélve ugye a széna fogkoptató hatásáról)

2013. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a zöldséggel kellene spórolni . Pl. magas cukortartalmúakat ( sárgarépa) egyáltalán nem, káposzta,saláta szintén hanyagolandó -inkább a fehérrépa és a zöld szárak,de ez is csak NASI szinten - 90%-ban szénát egyen ,ha nem így csinálod nagyban csökkented a túlélési esélyeit,mert nem fog kellö mértékben kopni a foga,esetleg benö a gyökér,vagy annyira deformálódik,hogy az állkapcsát is eldeformálja -esetleg a száját kisebesiti belülről.
2013. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nagyon hasznos válaszok voltak :)Tényleg jól eljátsza az éhezőt. A tápot akkor spórolóra veszem. A foga az szép, sok szénát is eszik, illetve kb. 2-3 Hetente egy fogkoptató, és van fája is.
2013. dec. 17. 20:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Zöldsèget mit kap?
2013. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"éhező etióp" bearanyoztad a napomat :DD egyébként a sok rost miatt lesz szagosabb a széklet(embereknél is), nem tudom melyiket adod neki a legtöbb VL tápnak 16 fölött van a rost%-a, szóval valószínű hogy sok tápot kapott, a zöldség nekem nem jutott eszembe hiszen ha abból sokat kap akkor hasmenése lenne, vagyis nálunk így van :)
2013. dec. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A zöldség az változó mit kap, répa, cukkini, uborka, saláta, vagy ami épp itthon van. Most kicsit spórolok a táppal, kevesebbet kapott jóval, mint szokott. Hasmenése szerencsére nincs, bogyós, mint szokott, de elég szagos. Pár napig megpróbálok kevesebb zöldséget, és tápot adni neki, hátha az a baj. Mert ő mindig eljátsza, hogy éhes, én meg megsajnálom, és kap kaját.
2013. dec. 18. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!