Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény: félek tőle, nem...

Vadászgörény: félek tőle, nem merem kivenni a ketrecből, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Bár nem kisemlős, ide írtam, meg vadállatnak sem mondható, hisz háziasított. Remélem ebbe a témába beleillik. Ha be akarok nyúlni a ketrecbe, rögtön ki szeretne jönni, illetve a kezem felé kapni. Kesztyűt azért nem merek felvenni mert arra mintha dühösebb lenne, mert lerángatta a kezemről, behúzta a rácson. Hogyan vegyem ki úgy, hogy ne harapjon?
2013. dec. 20. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

1.) Üsd agyon, és vedd ki.

2.) Fogd meg, és vedd ki.

3.) Engedd ki, és majd lassan közelíts hozzá stb stb..

2013. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kint is harap, vagy csak akkor amikor a ketrecben van? Mert ha csak a ketrecben, akkor valószínűleg a területét védi.

Ha egyébként is harap akkor engedd hogy magától jöjjön ki mikor kinyitod a ketrecét. Hadd járkáljon a lakásban, közben beszélj hozzá, és próbáld meg jutalomfalatokkal közelebb csalogatni. Legjobbak a vitaminpaszták. Tubusból nyalogattasd vele, és közben simogasd és beszélj hozzá. Ne akard egyik napról a másikra megszelidíteni, mert az nem fog menni. Fokozatosan próbálj meg közeledni felé. A lényeg, hogy ne lássa rajtad hogy félsz tőle mert azt megérzik és kihasználják. A kesztyűzést felejtsd el, főleg azért mert ahogy írtad is, ingerli őt.

Mennyi idős amúgy?

2013. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy harapásnál mit értesz nála? Csak belecsipked a kezedbe, vagy rendesen ráharap és nem ereszti? Mert a csipkedés az többnyire ismerkedés, a másik harapás már komolyabb probléma. Az inkább félelemből szokott lenni.
2013. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tegnap elengedtük őt a szobában. Pattogott, makogott. :) Inkább csipked hálistennek, eddig mindig elengedte a kezem, de tegnap, ahogy visszatettem volna őt a ketrecbe, véresre harapta az egyik ujjamat. Rögtön elengedte, és kapott egy kis pofont. Első válaszoló, rettenetesen humoros voltál. Lehet téged kéne agyonütni!

Visszatérve, inkább csak játszana és ismerkedne. :)

2013. dec. 21. 08:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Lassan hat hónapos lesz, kislány. Tegnap kapott kiskanálban zsírt, meg amikor visszatettem őt, bent várta őt tojássárgája a tálkában. :) Tudom, hogy nem egyik napról a másikra megy ez, egyébként az előző gazdija jól tartotta őt. Nála szelíd volt, szerintem itt sem kell sok idő, hogy visszavegyen a harapásból.
2013. dec. 21. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!