Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 3 db aranyhörcsögöm,1 fiú...

Balazs8989 kérdése:

Van 3 db aranyhörcsögöm,1 fiú és 2 lány. Adtam nekik paprikát, ugye azt megehetik? Továbbá még milyen gyümölcsöket és zöldségeket adhatok nekik?

Figyelt kérdés
eddig csak almával és répával mertem próbálkozni, hörcsögeledellel, és tökmaggal, néhány bontatlan mogyoróval, miket tudnék még nekik adni? s mikor kezdenek el szaporodni? ilyenkor külön helyiségbe kell őket rakni??

2013. dec. 21. 01:25
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

válaszd szét őket most. lehet, hogy már be vannak fedezve a lányok. és soha többet ne rakd össze őket, amúgy is magányos állatok, és kimeríti a nőstényeket a folyamatos szülés. a lányokat se tartsd együtt, mert ők meg majd verekedni fognak. tehát kell még kettő ketrec.


itt van egy nyuszis lista, de ez szinte az összes kisemlősre érvényes:

[link]

2013. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 db aranyhörcsögöt 3 különböző ketrecben tarts! nem lehetnek együtt, mert egyedül érzik jól magukat! megölhetik egymást és szaporitanod se kéne ha nem értesz hozzá!!


Egy ketrec pedig minimum 70 cm hosszú és 45 cm széles legyen! Mókuskerék átmérője pedig minimum 19 cm-es lehet!


Gyümölcs-zöldség amiket adj nekik: alma, répa, saláta, paradicsom, paprika, körte, szilva, eper, uborka, banán, mandarin, szőlő, barack...stb.


Mindent alaposan megmosva, kimagozva! Én még a héját is le szoktam hámozni mindennek. Mindenből egy kicsit lehet adni, almából lehet többet is.


Tilos, nem szabad adni: paradicsom zöldje, petrezselyem zöldje, krumpli, bab, káposzta, karfiol, karalábé, retek, citrom, csoki, fűszeres-olajos ételek...stb.


Heti 1-2 alkalommal adni kell még pl.: keményre főtt tojást, háztartási kekszet, diót, túrót, tejfölt, natúr joghurtot, trappista sajtot, főtt rizst, főtt borsót, főtt vagy sült natúr csirkemellet...stb.


Egyéb nasikat is vehetsz nekik pl. Fressnapfban vagy kisállat webáruházakban, pl. borsó szirom, száritott banán, drops...nézz körül, rengeteg finomság van hörcsögök számára!

2013. dec. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És még valami: magkeverék mindig legyen számukra, erre legyen külön tányérka nekik és a zöldség-gyümölcs számára szintén kell külön tányér.


A magkeverék: Versele Laga Hamster Nature legyen, ebben szinte minden megtalálható a számukra és ez egy minőségi magkeverék.

2013. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a versele laga hamster complete a legjobb táp.
2013. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!