Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki tud eladó vadászgörény...

Valaki tud eladó vadászgörény kölyköt akit még csak mostanában választanak le.1000-ft ért vagy ez alatt, vadas színben albínót ne. Vasmegyében sárváron vagy Szombathelyen?

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Maximum szaporítótól egy súlyosan beteg példányt, amit csak azért passzolnak el, mert a tudatlan vásárló megveszi. Egy vadas görény tisztességes tenyésztől 15-20ezernél kezdődik. Illetve ahogy tudom, most épp senkinél nincs 7-8 hetes kölyök.

Ha már a vételáron ennyit akarsz spórolni, honnan veszel ketrecet? Mi lesz később az ivartalanítással? (Az is szép pénz.) Az oltásokkal? Féreghajtás? Etetés? (Oké, a csirkealkatrész relatíve olcsó.) És ha baja lesz, mi van az orvossal? Egyik sem két fillér.

Ha elírtad és 10ezer alatti árat szeretnél, az sem működik, változatlanul csak szaporítótól kapsz, bár itt már kifoghatsz olyan példányt, akit rendesen tartottak (oltás, megfelelő etetés, az anyaállat egészséges volt és megfelelő környezetben szocializálódott stb.), viszont a genetikai háttere enyhén szólva is bizonytalan, így elképzelhető, hogy három évesen mellékvese-alulműködés, inzulinóma vagy méhgyulladás miatt elpusztul. (Ez persze nem feltétlenül történik meg, de nagyobb rá az esély, mint egy szűrt szülőktől, ismert felmenőktől származó görénynél.) És akkr is, az orvosi költségek horribilis mértékben megnőhetnek.

Szerintem gyűjts még. Tavasszal lesz sok alom, ez biztos. Nem kell sehová sem sietni. Vagy add lejebb az igényeidet: kölyök nem lesz, de karácsony környékén sokan akarnak meglepetés görényt ajándékozni (amúgy pont emiatt nem szoktak a tenyésztők ilyenkor kölyköt lehozni), és ezek többsége elég gyorsan a görénymentésnél vagy a neten köt ki (Expressz, Apród). Ha beszélsz a görénymentő szervezetekkel (nézz uténa a neten, van-e a környéketeken ilyen, vagy van olyan, aki a környéken ismer görényt), talán találnak egy mentett görit. Nála is ki kell fizetni az oltásokat, némi kaját stb., de jóval olcsóbb, mint egy tenyésztőtől vett görény. Viszont kölyök nem lesz. Ezért is kell fizetni, azért ne úgy nézd, hogy ingyenes! De megmentheted egy kidobott görény életét. Persze ehhez türelmes, jó gazdájának kell lenned, mert ha tőled is a görénymentésnél végzi a végén, annak semmi értelme.

2013. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kölyök görényt télen nem fogsz kapni. Ugyan van egy-két tenyésztő akik télre is hoznak almokat, de hadd ne mondjam mit gondolok róluk. Az áraik meg nem az az összeg amit te megadtál.

Viszont ha ennyit vagy csak hajlandó áldozni egy görényért akkor szerintem egyáltalán ne tarts! Ahogy az első válaszoló is leírta, a tartása elég sok kiadással jár. Ha már az árán is spórolni akarsz akkor ez az állat nem neked való!

2013. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1000 forint???? Te meghülyültél??? O_O

Én nem tudom mi a f_sz van az emberekkel! Apródon is beírtam hogy "vadászgörény", szerettem volna nézni hozzá kellékeket, hátha árul valaki. :) 10 hirdetésből 6 olyan volt, hogy "VADÁSZGÖRÉNYT KERESEK, LEHETŐLEG INGYEN"..... :)

Te legalább egy kicsivel rendesebb vagy, mert adnál érte egy ezrest!! :)

2014. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha esetleg valaki aki megválna a görényétől megtalálja a kérdésed és rákérdez, hogy még mindig szeretnél -e, irányítsd hozzám én túl licitállak 2000-el:D
2016. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!