Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » érdemes így (egy) tengerimalac...

érdemes így (egy) tengerimalacot tartanom?

Figyelt kérdés

szeretnék egy tengerimalacot tudom, hogy társas állat, de most csak egyet szeretnék tartani mert már vannak hörcsögök és még 1 állat fér bele abba, hogy ha probléma lesz nyugodtan kitudjam fizetni az állatorvost.

A GOND AZ, hogy 24 órát dolgozom utána 2 napot otthon vagyok, így sokszor egy egész napig senki sem tudna foglalkozni a cocával.



2013. dec. 28. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyet akarsz, és még foglalkozni se tudsz vele minden nap, akkor ne is vegyél szerintem!
2013. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha a malac egy-másfél napig nem eszik, elkezd felborulni az emésztőrendszere. Tehát már a 24 óra is határeset, persze valamennyi kaját hagysz ott neki, amikor elindulsz. Sajnos ők nem tudnak úgy betárazni, mint a hörcsögök, ha sokat teszel be nekik, akkor meg befalják mindet, és az se jó.

Így ha bezabál és egyedül van, akkor még nem is rohangászik, és hízni fog.

2013. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az etetéssel nem lenne probléma van nagyon jó tengerimalac önetetőm, a hímek külön ketrecekbe voltak régen ők sem ettek többet sem kevesebbet a kelleténél, az itatókat meg nem 1 nap alatt issza ki.

itt csak az lenne a probléma hogy heti 2 - 3 alkalommal 24 órát egyedül lenne, a napi zöldség-gyümölcsöt is megkapná mert reggel 6ra megyek dolgozni más nap reggel 6ig viszont foglalkozni addig senki sem tudna vele..

szóval lennének neki napok mikor egyedül van mert a nagymamám velem él ő meg nem fogja dédelgetni ha kell eteti itatja de nem nyúlna be hozzá más miatt..

2013. dec. 28. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egyelőre felejtsd el és nem bántásból írom :)

Ha úgy adódik hogy a hörik jobb létre szenderülnek és elférne 2 coca, akkor esetleg, de nekik nagyon fontos hogy meg legyen a napi rutin :) Igazából az összes szociális és emberhez kötődő állatnak ez fontos :) A patkányaim pl teljesen ki vannak ha felborul a napi menetrendünk :)

2013. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm, akkor hagyom a tengerimalacozást még néhány évig :)
2013. dec. 29. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!