Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsög hasonlít az egére...

A hörcsög hasonlít az egére vagy a patkányra?

Figyelt kérdés

2013. dec. 30. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy hozzá nem értő ember számára is inkább tűnik valami mezei pocoknak vagy hasonlónak, mint egérnek, pláne patkánynak. A patkányok nagyok, jellegzetesebben néznek ki és hosszú farkuk van. Az egerek is elég könnyen felismerhetőek, én nem nagyon értek a hörcsögökhöz (látni láttam már párat), de sosem keverném össze egérrel vagy patkánnyal.


Esetleg ha még nagyon kicsi akkor lehet nehéz meghatározni, hogy pontosan micsoda. De szerintem azért van különbség, nem patkánnyal vagy egérrel keverné rögtön össze az ember. Vagyis hát én így gondolom, de manapság már nem lehet tudni. Sok tinédzser azt sem tudja milyen állat a sün, én nem tudom, egyesek hogy nőnek fel... Mások pedig a tojó papagájt nősténynek hívják, tehát már semmin sem kell meglepődni.

2013. dec. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy hasonlít. mindegyik emlős és rágcsáló, "pici", ngay fogakkal, négy lába van és szőrös.


és kb ennyi a hasonlóság.

2013. dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Oh, ha tudnátok hányszor hörcsögözték le a patkányaim :D De voltak ők már tengeri malacok is :D Egyébként a hörcsög nem hasonlít sem az egérre, sem a patkányra, a höri sokkal tömzsibb, kerekebb, nem olyan nyúlánk, a feje sem hosszú. A hörcsög az ránézésére is hörcsög :D
2013. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tengerimalacaimra szokták mondani, hogy óriáshörcsög.

Olyankor feláll a szőr a hátamon!

A hörcsög az hörcsög, az egér, az egér. És a többi.

Mind jópofa, de mind más.

2013. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem! :) Kinézetre hát még egy hülye is látja... :)

Ha tartásra érted? NAGYON NEM!! A hörcsögök egyedül tartandó, magányos állatok, nem ragaszkodnak az emberhez, kis maguknak valók, terrárium vagy ketrec, főleg forgács amit alájuk használnak de azért náluk is jó odafigyelni a minőségre, etetésük is viszonylag egyszerű. :)

A patkányok és egerek szigorúan csak társaságban (minimum 2 azonos nemű, ha hímet nősténnyel akkor ivartalanított hím!!!!!!) Szociális társas állatok, akik nagyon tudnak kötődni a gazdáikhoz :) Sajnos nem élnek sokáig, pedig nagyon okos, és kedves kis állatok :( Tartásuk CSAAK ketrecben, muszáj hogy szellőzenek, mivel nekik nem csak növényi eredetű, hanem állati eredetű tápanyag is kell, így a vizeletükben ammónia van. Etetésük nem egyszerű, nagy odafigyelést igényel.

Ezeknek utána olvashatsz különböző tenyésztők oldalán vagy csak hobbi oldalakon..

2013. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a mamám höcsögözte le mindig a patkányomat, mert húgomnak van hörije, de csak azért, mert kb mindenkinek keveri a nevét a családban, így természetesen a patkány hörcsög volt neki, a hörcsög meg egér, stb :D

A hörinek szinte nincs is farkincája, a patkánynak meg jellegzetes - sokak számára írtózatos - farka van, meg egy nőstény is legalább kétszer akkora mint egy totál elhízott höri. Egyszóval a hörcsög annyira patkány, amennyire te gorilla.

2014. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az 5 éves unokahúgom hívta először hörcsögnek a patkányaim, de már megtanulta, hogy nem ugyanaz, és már patkányt mond. :3

Illetve egyszer a macskánk behozott egy élő cickányt, de mivel rögtön bemenekült a sarokba, csak annyit láttam, hogy kicsi szürke rágcsáló, így leegereztem. :D Később láttam, h hosszú orra van.

2014. jan. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!