Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta hörcsögöt vegyek?

Milyen fajta hörcsögöt vegyek?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék amelyikkel jó játszani, nem pörög túl és nem túl lusta. Nem túl hangos.

Még egy kérdés: Ha a szobámban lesz (ott ahol alszom) zavarni fog?



2014. jan. 1. 20:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
31%

Klasszikus, boltban kapható "hörcsögöt" :D

Ilyen dzsungelhörit meg táncoló egereket felejts el, sima, classic-hörit vegyél :)

2014. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Első! Mondd már el, milyen az a classic-höri? O.o Mindegyik hörcsögnek van fajtaneve... :P Nekem dzsungáriai törpehörcsögeim vannak 7 éve. Gyorsan kézhez lehet szoktatni, ha fiatalt veszel. Éjszaka nem fogsz tudni aludni tőle, mert fut a kerékben, amitől rezegni szokott a ketrec oldala néha, valamint kaparássza a forgácsot, a WC papír gurigát, és ha rágcsálja a száraz kenyeret, az is zavaró lehet egy idő után. Ha nem tudsz elaludni kis zajoktól, akkor inkább folyosóra tedd. :)
2014. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom mit értettem classic-höri alatt. Én kutyás vagyok :D Nálam a classic höri az a tipikus, standard, állatkereskedésben 2 gombért kapható állatka. A dzsungáriait ismerem ezen kívül, de anno megharapott egy, úgyhogy én azt elkönyveltem életveszélyes fajtának :D Torokra ment, de időben elkaptam, így csak az ujjam harapta meg, de nem múlott sokon hogy ne nyírjon ki. :P
2014. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%

szíriai aranyhöri,aranyhöri (sztem neked ez a classikus,de nem tom)dzsungáriai törpehöri stbstb....

na szoval én a dzsungáriait ajánlanám

2014. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor sem fogok tudni aludni mellette, ha tévé mellett alszom el és még a szilveszteri tűzijátékra sem ébredtem fel? Pedig anyukám szerint hangos volt nagyon.

Az aranyhörcsög az milyen?

2014. jan. 2. 10:49
 6/33 anonim ***** válasza:
40%
Aranyhörit tarts! Amióta élek,mindig volt hörink! Mindenféle fajtát "kipróbáltam". És az aranyhöri volt a legjobb. Kicsit okosabb. És meg tudod fogni,szeretgetni,kiteheted a lakásban,ott mászkál,követi a hangod(bersze idő míg kötődik hozzád) És az aranyhöri nem pisil össze-vissza,egy sarokban végzi a dolgát.Ellentétben a törpehörcsögök,jó,cukik,meg minden ok,de nem tudod nagyon megfogni őket,mert olyan eszméletlen gyorsan,és icipicik hogy seperc alatt kiszöknek a kezedből. És az aranyhörire nem jellemző hogy annyira harapna.Legalábbis én ezt tapasztaltam.Hidd el,az aranyhöri "jobb." Remélem tudtam segíteni :)
2014. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%

hát a höri nem hangos. jó,éjszaka talán kicsit zavaró,úgyhogy amikor alszol vidd egy mellékhelyiségbe (pl fürdőszoba) mi is mindig úgy csináltuk éss úgy nem is hallottuk

am aranyhörit kérj

2014. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
25%
aranyhöcsögöt tarts szerintem iss! Abszolút jobb.nekem volt mindenféle de az aranyhöri a legjobb :)
2014. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%

Aranyhörcsög:


Hamar megszelídül, ha érzi hogy szereti a gazdi ő is nagyon tud szeretni, egyedül kell tartani, este kell foglalkozni vele kb. 1 órát, mivel napközben alszik. Nagyon tiszta állatka, egy sarokba jár pisilni, nem összevissza! Nagyon aranyos, többféle színváltozata van! Nem büdös, arra kell figyelni hogy minden nap ki kell szedni a pisis almot és a romlandó ételeket és friss gyümit-zöldséget biztosítani számára minden nap. Nagyon olcsó a tartása. Csak eleinte kell beszerezni neki egy minimum 70 cm hosszú 45 cm széles lehetőleg 1 emelettel rendelkező csőrendszeres ketrecet (pl.: Duna Fun Large). Ezt meg kell fizetni, de utána már nem kerül szinte semmibe se a höri tartása.

Magkeverék ami számára a legjobb: Versele Laga Hamster Nature: Ebben minden megtalálható ami számára fontos és még a legfinnyássabb egyedek is megeszik. :)

Mókuskerék: minimum 20 cm-es legyen, hogy ne menjen tönkre a gerince.


Röviden ennyi

2014. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

Én nagyon tudom ajánlani az aranyhörcsögöt szintén.Picike,szeretni való,nem kell rá sokat költeni.....

Egyáltalán nem büdös, ha hetente kitisztítod,az tökéletesen elég,és nem büdös!!!!!

Persze lehet kézben is simizni,játszani vele.Első napokban félénk,utána majd jobban hagyja magát.Első napokban nem nagyon érdemes piszkálni.Eleinte tegyél egy egy finom falatot a kezedbe,és úgy belemászik a höri,megszokja az illatodat..Később el is eresztheted a lakásban,csak a konektort,meg az ágy alatti,meg ezeket a helyeket kerítsd el tőle.

Nekem van hörim,imádom.Sokat játszok vele,mindig követ,karácsonykor nagyon imád a karácsonyfa alatt aludni,imádja az illatát,meg minden.:) Ő is kap karira mindig vmi kis juti falatot.:) Amikor tanulok,sokszor csücsül a fejemen,nézi h mit csinálok,meg mindig ott van.:) Szeretem.Nagyon.:)

Anyukádnak mond (ha esetleg ellene lenne a későbbiekben) hogy az pici testű,elfér,nem kell sokat költeni rá(max. az első bevásárlásnál:etetőtál,játék,ketrec....mindenféleképpen ketrecet vegyetek mert ott tud csimpaszkodni a höri,rágni a rácsot..) És mond még anyudnak h utána néztél az interneten és nem büdi,és szeretetre méltó..tényleg nagyon aranyos és kedves jószág.:)

2014. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!