Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor kezdjem leszoktatni a...

Mikor kezdjem leszoktatni a harapásról a görit?

Figyelt kérdés

Úgy csináljam hogy elöször türjem,alakítsak ki bizalmat kettönk között(engedi hogy simogassam,felemelhetem,eszik a kezemböl) és mikor ezek megvannak meg beilleszkedett meg minden,onnantól kezdve büntessem ha harap és jutalmazzam ha nem?(félek hogy elkésem és nevelhetetlen lessz)

Vagy amint hozzám került minden harapásért járjon a bünti?(félek hogy akkor nem fog bízni bennem utána)

Néztem már vagy száz oldalt de azok csak arról beszélnek hogy kell arról nem hogy mikor.

Ti hogy csináltátok?(görisek)


2014. jan. 2. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
milyen mutáns állatfaj az a göri?
2014. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem minden állatra igaz hogy a harapásról lehetőleg minél hamarabb kell leszoktatni. A mi görink harapós volt és nem is én neveltem hanem másik családtag, sajnos ő nem szoktatta le. Át is harapta az ujjamat. Attól meg hogy bünti jár a harapásért miért ne bízna benned? Gondolom te is kaptál büntit kiskorodban, mégis bízol a szüleidben. :)
2014. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Helló!

Ez attól is függ, mennyi idős a görid.

Ha kicsi még, és ismerkedik a világgal, akkor ennek természetes része, hogy harapások útján igyekszik megtudni, mi van, és mi ehető. Tehát amint Hozzád kerül, érdemes elkezdeni nevelni.

A beilleszkedésnek náluk természetes része, hogy a "ki az, akit meg lehet harapni, ki az, akit nem?" kérdés eldőljön.

Ilyenkor keménynek kell lenni - nagyon megható, hogy ennyire törődsz a leendő görid kis lelkével :) -, és akármennyire is a szíved szakad meg, de következetesnek kell lenni. (Egyébként a verés helyett a tekintély-gesztusok használnak inkább, az a tapasztalatom. Ha nem akarja megérteni, hogy NEM, akkor nyakszirten ragadod, és jól megrázod. Ebből megérti ösztönösen, hogy komolyan gondolod a NEM-et - bár be fog még próbálkozni nagyon sokszor, mire nemcsak megérti, hanem el is fogadja :))


Ha felnőtt görit készülsz befogadni, akinek esetleg már voltak rossz tapasztalatai az emberekkel, akkor tényleg jobb a (még több) türelem, amíg elkezd az az állat újból bízni, ezért ilyenkor, ha csak lehet, inkább türelem, "tekintély" és nem büntetés!

2014. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Madros válasza:
Szerintem hagyadd add harapjon csak rakd ökölbe a kezed és ugy probáld leszoktatni .(az öklöd ugy sem tudja átharapni)
2014. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!