Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulak büdösek? Ha...

A törpenyulak büdösek? Ha kiengedem mire kell vigyáznom? (lakásban tartott)

Figyelt kérdés
A fapellet tényleg elnyomja a szagot? Mekkora helyre fér be a nyuszi? Mennyi időre kell kiengedni?

2014. jan. 3. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát én forgácsot használok,az szerintem sokkalta jobb,de drágább is.Elég az is ha egy sarok WC-be teszel forgácsot ne az egész ketrecbe.A fapellet nagyobb kiszerelésben van hogy olcsóbb.Egy 95x60-as ketrec vagy azt megközelítő elég neki.Persze kisebb is jó,de minimum 65 x45-ös legyen!Kisebb ne,max 1-2 centivel lehet kisebb!De ne pont ilyen ketrecet keress,csak a mérete megközelítőleg legyen ennyi!Egy nyulat tarts egy helyen,mert tapasztalatból tudom,hogy később két ivaros bak kergetni fogja egymást,mintha az egyik nőstény lenne,később verekedni is fognak.Vagy legalábbis az egyik biztosan nem fogja magát jól érezni!Ha két nőstényt teszel össze,akkor ők a területüket fogják védeni,és hallgathatod éjszaka a cirkuszt!A különböző nem összeeresztése 3-4 hónapos kortól kis nyuszikat eredményez egy hónapon belül,és ha nem veszed észre a vemhesülést,a bak megeszi!

kiengedni naponta többször kell,kisebb-nagyobb időre!30 perc elég neki naponta 3-szor!De ha egy nyulad van akkor ki is engedheted egész napra,csak ami fontos,hogy a ketrecébe tudjon visszamenni!Vannak szobatiszta nyulak is,ajánlanám figyelmedbe,hogy tanítsd meg neki,bár marhára nem egyszerű.Nekem még sohasem sikerült!De van egy nyuszim,ő tenyészetből van,és szobatiszta is,de nagyon jó!Nem kell szőnyeget tisztítani!Tanítani is lehet őket,nagyon okos állatok.De ne úgy gondold mint egy kutyánál,csak egész egyszerű dolgokra,sétálás pórázon,szobatisztaság,játék.De ez mind hosszú hosszú idő!

Etetésük nem túl komplikált szinte mindent esznek!Répa,de a közhiedelemmel ellentétben nem túl egészséges számukra a magas cukortartalom miatt.Szóval csak mértékkel!Karalábé levél,káposztalevél,zellerlevél,zeller,kígyó uborka,stb...

Mindig legyen bennt neki lucerna.Ha kiengeded akkor arra figyelj hogy a vezetékekeket ne rágja széjjel!Tegyél el előle minden káros dolgot(könnyen megállapítható:Amit nem adnál neki normál esetben pl.:nutella,méz azt tedd el az útból)Minden dolgot amit féltenél hogy baja esik,az tedd el,nehogy megrágja!Fontos még továbbá,hogy sokat foglalkozz vele.simogasd,beszélj neki,etesd néha kézből,érezze hogy törődsz vele!Vidd el oltani is,mert ez rád és rá nézve is fontos.Bár nem igazán vannak nyúlról emberre terjedő betegségek,de fő a biztonság!

Fajtát nem tudom hogy választottál-e már,de ajánlanám a holland törpét,mert kicsire nő!Oroszlánfejű is aranyos.Nekem van is eladó!kicsi is,nagy is,és ha érdekel írj!Ha bármi kérdésed van a nyúltartásról még,akkor is írhatsz nekem,függetlenül attól,hogy nem szertnél tőlem nyulat vásárolni!Email címem:churrythis@freemail.hu

Írj bátran.Előbb utóbb válaszolok!:)

2014. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

elsőt javítom:

~hülyeség forgácsot használni, mert gyakran kell cserélni, és akkor is pisiszag lesz. a fapellet tényleg megtartja a szagot, 3-4 naponta elég cserélni a vécéből. a ketrecbe pedig elég csak egy rongyszőnyeg, mert úgyis a vécébe fog menni, mert szobatiszták, minden nyúl megtanítható rá egy kis odafigyeléssel.

~minimum 100 centi hosszú ketrec kell, de még jobb egy 120 centi hosszú, abba már kényelmesen elvan, ha nem vagy pár napot otthon.

~annyit legyen kint a nyuszi, amennyit csak tud. ha nyúlbiztos a lakás, és egész nap otthon vagy, hagyd nyugodtan kinyitva a ketrecet. de 2-3 órát legyen kint minden nap.

~karalábét, káposztát nem lehet nekik adni, mert nagyon könnyen felpuffaszthatja a nyuszikat, ami halálos.

~ne legyen neki mindig bent lucerna, mert annak magas a fehérjetartalma, amitől elhízik. de néha-néha adhatsz neki egy keveset. száraz réti széna kell neki korlátlan mennyiségben, praktikus egy külső szénatartóba helyezni, így nem fogja alomnak nézni.

~és egy ilyen szaporítótól, mint az első, nem ajánlom, hogy nyulat vegyél.


ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

2014. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Utánam szóló:

Ha én lennék a szaporító,akkor szerinted mondanám hogy vigye oltani meg hasonlók?Én foglalkozom velük,és nem az a célom hogy minél hamarabb pénz legyen belőle és mindegy hova viszik!Láttál te már igazi szaporítót,milyen körülmények uralkodnak?Én legalább fél évente viszem őket orvoshoz!Normálisan etetem őket,és a mozgásterük is megvan

2014. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
De azok alapján, amit írtál szerintem egy felelőssebb nyulas nem nézne ki belőled normális dolgokat.
2014. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
A káposztát bízd a kecskére. Nyusziknak nem való, csak felpuffadnak tőle. Vegyél neki wc-t, és szoktasd bele, egy idő után csak oda fog pisilni. Takarítani naponta kell. Minimum 1 méter széles ketrece legyen. Engedd ki minden nap 1-2 órára, de vigyázz a zsinórokkal. Minél előbb be kell őket oltani. Ha ivartalanítod őket, kevésbé büdös a pisi, tovább élnek és nyugodtabbak.
2014. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. jan. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!