Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacomnak nagyon nagy...

Tengerimalacomnak nagyon nagy kopasz folt van a fenekéné és a hátán. Tudtok javasolni valamit?

Figyelt kérdés
Hormonproblémára gondoltam, de látszik hogy nő neki vissza. Aztán észrevettem, hogy vakarózik is. Lefürdettük külső élősködőkre való oldattal, az javított a helyzeten, de csak visszajött. Most próbálkozunk megint, de hátha jól lesz. Az a gond, hogy van egy gyanúm rá hogy magának rágja le a szőrét, mert egy részen megvan a normál szőre, középen, de a többi részen csak kicsi, piheszerű. Vagy a másikra gondoltam, hogy esetleg ő tépdesné ki neki. Ilyen időben nem akarom hurcipálni dokihoz, meg ő javasolta ezt a fürdetést is. Valakinek nincs valami ötlete mi lehet ez? Ha tényleg magának csinálja, mit tudok vele kezdeni? Valami ötlet? Nem tetves, legalábbis nem láttam a szőrében vagy a vízben. Meg ha az volt is, már elméletileg kikezeltük. Egyébként jó étvágyú, élénk malacka. Nem is fogyott. Már tanácstalan vagyok.
2014. jan. 4. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kéne figyelned mondjuk este úgy nézed folyamatosan őket,hogy nem veszik észre és akkor megtudod miért van ez és akkor többet tudok segíteni és szerintem az orvos is
2014. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet rühes, vagy atkás. Azt nem látod kívülről, sőt ha bemegy a bőr alá az annyira irritálhatja az állatot, hogy akár magának tépkedi a szőrét, véresre vakarja stb.

Vidd el egy olyan állatorvoshoz aki ért is a malacokhoz, mert egy fürdetéstől nem fog elmúlni a probléma.

Vagy ajánlom a SH Rodemectin cseppet, ami rühösségre jó malacoknál.

De mindenképp nézze meg szerintem egy hozzá értő orvos!

2014. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!