Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tartásának mik a...

Törpenyúl tartásának mik a negatívumai? Részletek és kérdések lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen belebolondultam, hogy nekem kell egy nyúl és olvastam nagyon sokat, a pénzt is előteremtettem (15 ezrem van mindenre, egy havi plusz melóm..:) ) Szóval, a szoba amiben lenne a ketrecével kb 4*4 méter, kicsi, nem lesz kiengedve máshová. Mennyire lehet büdös napi takarítás mellett? Illetve, mennyibe fog kerülni nekem kb. egy hónapban, és miket vesztek ti neki? És lány/fiú a jobb egyedül tartani? Válaszaitokat előre is köszönöm! 21 f

2014. jan. 5. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
15 ezer egy kicsit kevés, tenyésztőnél egy törpenyúl fajtától és helytől függően 5000-10000. Erre jön még a ketrec (felszereléssel együtt mi 13000-ért vettük, plusz 1200 Ft wc). Pelletet használunk, csak a wc-jébe teszünk, és naponta cseréljük (így nem lesz büdös, cserébe viszont szobatiszta), 12 kg akciósan 1500-2000 Ft volt (elvileg lehet találni olcsóbban is). Nekünk el is fogy egy hónap alatt, mert a mi nyuszink törpevízmű :D A táp (Versele Laga Cuni Complete) 2.5 kg 4000-4500 Ft, ez viszont kitart legalább 2-3 hónapig. Szénát mi kaszálunk főleg, a boltinál jobban szereti, ha veszed, az rádob még 1000-1500 ft-ot. Szóval havonta olyan 4000-5000Ft-ot költünk rá. Ha sokat van kinn, az a 16 nm nem kicsi :) Ezen kívül félévente 5000 Ft az oltás, ami nagyon fontos csak lakásban tartott nyulaknál is! Nem a legolcsóbb kiskedvenc, de nagyon szeretjük! Akár nőstény, akár bak, érdemes ivartalaníttatni (a bak jelölget, a nőstény pedig gyakran méhrákot/vérzést kap 3-4 éves korában ivarosan :( )
2014. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi az infókat :) láttam interneten 800-2000 forintért eladó nyulakat tulajdonostól (nem tenyésztő). ezek valószínűleg normális nagy nyulak lesznek? vagy tőlük nem szabadna vásárolni? és a fapelletet tüzelőket áruló telepekről is lehet venni, vagy az nem ugyanaz a kisállatboltival?
2014. jan. 5. 19:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fapellet sokszor ugyanaz, meg kell nézni :) Internetről és állatkereskedésből nem szabad nyulat venni! Az a kisebbik probléma, ha túl nagyra nő (barátnőm járt így, kereskedéses mini kosorrúja megnőtt 10 kilósra :D), a nagyobbik, hogy sokszor nem figyelnek a pároztatásra, és olyankor komoly betegségek jöhetnek elő, pl. fogbetegség, ami miatt hetente lehet állatorvoshoz vinni :(
2014. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is a megbízható háttérrel rendelkező nyuszit ajánlom. Lehet, hogy 800 ftot fizetsz a nyusziért, de utána havonta nyolcezret otthagysz a dokinál, mert beteg. A tenyésztőnél pedig azért fizetsz, hogy egészséges, ellenőrzött nyuszid lesz.

Pellet csak a wcbe kell, 1500ért vettem 2 hónapja 25 kiló pelletet, 2-3 naponta cserélem attól függően, h mennyire pakolja tele.

A táp 2000 ft havonta, a széna 2-4000 ft, attól függően, h épp mit van kedve megenni...van amikor a 290 ftos euro petet szereti, van amikor az 1070 ftos jr farm a menő.

2014. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
én 1500ért vettem a nyuszómat onnan ahol mindig vannak kisnyuszik és mindig ad el, nem haszon kellett neki csak nem volt hely a nyusziknak, fél évig semmi nem volt ( 2 hónap múlva lesz 2 éve hogy nálam van) és szegényke tályogos nyuszi és 75öt költöttem az orvosokra és a gyógyszerekre, sajnos csak utána merültem bele ebbe a " honnan vedd a kedvenced témába' de már késő nem fogom ezért kihajítani, amíg ő bírja és a pénz lesz rá addig kéthavonta dokihoz megyünk bár az utolsónál már nem műtét volt, helyi kezelés, a kisebesedett résznél nyomkodta ki neki és adott rá antibiotikumot, sajnos arra fel kell készülni hogy bármikor bármi történhet vele :(
2014. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
meggyőztetek, tenyésztőtől fogom megvenni, 7ezer forint egy kosorrú, amit kinéztem, de azért a menhelyeknek is írtam hátha van bajbajutott nyuszijuk..:) a ti nyuszijaitok mennyire aktívak éjjel? azért lehet tőlük aludni? egy szobában lennénk...:D
2014. jan. 7. 02:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

eleinte szörnyű volt, sokszor gondolkodtam azon hogy kihajítom a ketrecével együtt, persze ez reggelre elmúlt mikor mohon szólt hogy ő már éhes és majd meg őrült hogy kapjon valamit :D jó pár hónapig ment ezaz éjszakai ramazúri, ketrecrángatás itató tépkedése a szénatartó leszerelése és zörgés vele, nagyon sokszor keltem fel hozzá hogy rászóljak, betettem a sarokba és otthagytam, aztán hogy letakartam éjszakára javulni látszott a dolog, kevesebb lett a buli éjszaka és ha volt akkor is ugyan ez rászóltam, de semmi simi meg ilyenek mert akkor jutalmazásnak veszi a zörgést és mára már felvette az én életritmusomat,


persze iszik és zörög a szénatartó ha eszik vagy ha vakarja a fülét akkor úgy tud dobolni(most is azt csinálja :D ) én a fém tálkáját nem hagyom bent mert azt mindig borogatja és az hangos, de a többit amit leírtam én már meg sem hallom, ha van itt valaki akkor mindig mondja hogy birok tőle aludni, de hozzászoksz :D van mikor neki 7kor támad kedve enni akkor felkelt mert lehet beszéltem álmomba vagy nyöszörögtem és akkor felébred ő is olyankor adok neki enni de általában akkor kap amikor felkelek, még csak a telefonomat fogom meg hogy "mennyi az idő" de ő már ott ül ahol nincs letakarva a ketrec és néz rám a " látom fent vagy én meg éhes vagyok" tekintettel :D


szóval nekünk az elsőm 3 hónap volt a tűpróba ezt ki kell bírni hisz ő sem egy angyalként születik meg, bár sosem lesz az :DD bár az lehet hátütő volt hogy 6 hónaposan került hozzám, amikorra kialakul egy saját egyéniségük, ő garázsban lakott és oda piszkított ahova akart, ezért is fontos hogy tenyésztőtől vedd és fiatalon mert lehet hogy velük picit könnyebb lesz :)) a menhelyes nyusziknál meg ez lehet hogy lassan alakul ki a bizalom, bár ő csak egy nyuszi, idd el emlékezni fog hogy egy olyasmi lény rosszul bánt vele rá se nézett stb :D

2014. jan. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hullámzó a dolog. Néha hetekig csönd van éjszaka, máskor meg egész éjszaka kapar, átrendezi a ketrecet, dobbant, csörög, zörög. Karácsonyra kapott jutalomfalat adagoló labdát, azt nagyon szereti, és mivel azzal folyamatosan egy szinten zajong, tudok aludni mellette. Akkor van gond, amikor kiürül, mert mérgében a rácshoz szokta csapkodni, de hamar megunja.
2014. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az első pár hét volt gáz, először Forma1-zett, majd rászokott a rácsrágásra... Letakarjuk, lekapcsoljuk a villanyt stb. de istenigazából az idő segített. Hozzászokott, hogyha bekapcsolódik a TV vagy szól az ébresztő, akkor felébredtünk, tehát lehet zajongani. Néha-néha még most is van hajnali rácsrázás, de általában friss fűvel vagy almaággal le lehet kenyerezni még egy kis ideig :D Ő általában ki akar jönni, szóval lefekvés előtt sokáig kinn van, így áthidalható a hajnali zörgés általában. Nem gáz egyébként, csak meg kell szoknotok egymást :)
2014. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim nagyon jól nevelt, ha éjjel lefekszem, akkor csöndben van ő is, semmi zajjal nincs éjjelente...viszont ez a ritkább, a barátnőmnek mindig át kellett vinni a nyuszit másik szobába éjjelre, mert nem tudott tőle aludni.
2014. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!