Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lesz a görényemmel és velem?

Mi lesz a görényemmel és velem?

Figyelt kérdés

Mi lesz? Kollégiumos leszek egy másik városban, és nem tudom, hogy mi legyen...Van egy vadászgörényem, és őt a szüleim nem tudnák gondozni, naponta foglalkozni vele..játszani.. ráfigyelni.. és eladni meg nem szeretném.. kollégiumba meg biztos nem engednek meg egy ilyen állatot..egy óriási ketreccel.. amit ráadásul vinni kéne mindig mert hétvégén szoktak oda menni (mint szinte minden koli, ennél is ki van adva szoba hétvégére.) És nem tudom, hogy mi legyen vele. Lassan 2 év alatt eléggé a szívemhez nőtt! Vagy maradjak itt egy olyan suliban, ami nem éppen a legjobb? (Khmm.. vannak nálam sötétebb bőrűek is..minegy..) Az itteni sulik választéka kevés, ami meg van, az meg nekem nem tetszik. (4 van, abból 1 szakmunkás, 2 gimi (gyenge nagyon), 1 szakközép)

és az én szempontjaimból nézve egy távolabbi gimi lenne jobb, plusz az erős suli, ha meg ide járnék szakközépbe, akkor lehet, hogy elmulasztanék egy jó lehetőséget.. nem tudom mi legyen :"// vonatozgatást sem tudnám nagyon megoldani. Majdnem 1,5 óra oda az út. bár.. de akkor is fárasztó lenne bemenni minden egyes nap, és minden nap 5-kor felkelni..

Valaki valami ötlet? :'(


2014. jan. 8. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

ajándékozd el, kérj meg valakit, hogy fogadja be, vagy hisztizz a szüleidnél, hogy meg kell tartani. Fogalmam sincs mekkora törődést igényel egy görény, de kutyákat/macskákat is szoktak otthon hagyni az emberek.


Előtted van még kb 60-70 év és most hoznod kell egy a jövődet érintő kérdést. Szerintem ne egy állat számítson. De ez a privát véleményem.

2014. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intrepid ***** válasza:
Tudom, téged ez nem vígasztal, de én napi szinten itt Budapesten belül 1 óra 40 percet utazom a munkahelyemre, és ugyanannyit haza. A szüleid biztosan nem szeretik annyira, hogy törődjenek vele? És ha megkéred őket, elmondod, hogy ez neked mennyire fontos, és mennyire szeretnéd?
2014. jan. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy a suli a legfontosabb, a görénynek meg bizony otthon kell maradnia. Az optimális az lenne, ha a szüleid gondját viselnék, te meg otthon lennél minden hétvégén vele úgyis.
2014. jan. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is ajándékozd el, tuti, hogy van a facebookon valami nyílt görényimádós csoport. Ott kiszemelhetsz neki egy jó gazdát, és szerintem ha igazán jófej, még néha el is mehetsz majd hozzá.
2014. jan. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Most úgy őszintén! Amikor kellett neked az a kisállat, akkor nem tudtad, hogy mennyi ideig él? Vagy akkor még nem tudtad, hogy fogsz középfokú tanulmányokat folytatni? Nem ér neked annyit az állatkád, hogy hajnalban felkelj azért, hogy ő boldogabb legyen? És a szüleid nem gondolkodtak előre, hogy mi lesz vele, ha te mész tovább tanulni?

A kérdésedből látom, hogy azért szereted és jót akarsz neki. A koli csak szeptembertől lenne, igaz? Addig még van idő megfelelő gazdit találni neki. Vedd fel a kapcsolatot a magyar vadászgörény klubbal. mvk.hu Ők segítenek új gazdit találni neki. Én biztosan ajándékoznám. Tehát nem kérnék érte pénzt, maximum jelképes összeget a felszereléséért. Illetve még a vadaszgoreny.eu fórumon is tudnak segíteni. Viszont készülj fel arra, hogy elég keményen felelősségre fognak vonni, hogy miért válsz meg tőle. Te meg megmondod, hogy azt akarod, ami neki a legjobb. Kérd meg a szüleidet is, hogy segítsenek felelősségteljes gazdit találni neki. Ha esetleg kell segítség a kapcsolatfelvételben, akkor szólj és segítek.

Ha lenne elég helyem és elég pénzem, akkor biztosan átvenném tőled, de sajnos nálam már van egy beteg görény, aki mellett már nincs anyagi forrásom egy másikra, meg a lakás is kicsi. Nem lenne elég rosszalkodnivaló itt két kis szőrgombóc számára.

2014. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sikerült már döntened? Új gazdikat találni?
2014. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!