Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Olyan gazdit kérnék meg, hogy...

Olyan gazdit kérnék meg, hogy írjon, akinek van felnőtt görénye, és utólag szerzett be neki pajtit. Hogyan működött a dolog? Kölyökkel próbálkozzak, felnőttel? Összeszoktatási tippek? Hímet szeretnék mellé, pajtinak, nem nőstényt.

Figyelt kérdés
Fél évesen került normális körülmények közül hozzánk a görink, most másfél éves.Ne túlzottan agresszív emberekkel, a játszós harapás megy neki játékból azért. Volt egy kis termetű albinó nőstényünk is, de azt állandóan erőszakolta. Társat szeretnénk neki, de pajtit.

2014. jan. 17. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ivaros még a görid? Mert akkor nem ajánlok mellé most társat így tavaszra, mert olyankor megbolondulnak az ivaros hímek és mindenkinek nekimennek. A lányokat zaklatnák folyton, a fiúkkal meg verekednek.

Nekem 1 éves volt az ivartalan fiúm amikor hoztam mellé egy fiú kölyköt. Először külön ketrecben voltak tartva, és csak a közös játék alkalmával lettek kiengedve, hogy szokják egymást. A nagyobb görim nem agresszív típus de nagyon antiszoc volt, így inkább nem is foglalkozott a kicsivel. Kb 1-2 hónap volt mire magukra tudtam hagyni őket egy ketrecben, mert addigra már a nagy is elfogadta a kisebbet és nem fújt rá ha bemászott az ágyába mellé.

Most jól megvannak, együtt alszanak, játszanak néha. A nagyobbik görim még mindig antiszoc valamilyen szinten, de hát ilyen a természete :) A kicsi viszont pont ivarérett és kezdi fitogtatni az erejét... Van amikor már durván játszanak, akkor muszáj szétszedni őket. Lassan őt is viszem heréltetni majd.

Nem tudom, hogy neked kölyökkel, vagy felnőttel lenne-e könnyebb az összeszoktatás, mert ez a Te görényed természetétől függ. Vidd el közösségbe több görény közé, és nézd meg, hogy viselkedik velük. Persze csak akkor hogyha nem ivaros.

2014. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!