Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpesünnnek a napi kajáját...

Éjfúria!!! kérdése:

A törpesünnnek a napi kajáját egyszerre kell odaadni?

Figyelt kérdés
Vagyis ha egyszer odaadtam a süninek a kaját (afrikai fehérhasú törpesün) akkor többet nem kell neki aadni aznapra?

2014. jan. 17. 17:35
 1/5 anonim válasza:
Hát az igazából mindegy hogy hogyan adod neki de szerintem jobb ha egyszerre adod oda neki mert akkor amikor kedve támad enni akkor ehet.! És legyen neki sok víz.Alma.imádják.
2014. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég naponta egyszer enni adni neki, mégpedig este, mivel nappal alszik. Ha romlandó kiegészítő eledelt kap, pl. főtt húst, halat, májat, stb. azt reggel ki kell venni, ha megmaradt (vagy nyáron akár pár óra múlva), mert megromlik, bebüdösödik, rámegy a légy, stb.
2014. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És ugye száraz tápnak (a macskakaja) mindig legyen ott?

meg felix macskakaja (zöldséges hússal) az jó?

2014. jan. 22. 11:23
 4/5 anonim válasza:

A sünik étrendjének összeállításakor törekedjünk változatosságra. Szeretik a jó minőségű száraz vagy konzerv kutya, macska, esetleg vadászgörény eledelt (Hill’s, Eukauba, Iams, Acana, Royal Canin, Orijen, Sheba, Gourmet Gold) , édes gyümölcsöket-zöldségeket (banán, alma, paradicsom, édes paprika, répa, sütőtök, cékla, dinnye, barack), ízeltlábúakat, férgeket, (tücsök, szöcske, gyászbogárlárva, lisztkukac, giliszta) puhatestűeket (csiga), főtt (ritkán nyers) darált marha vagy szárnyas húst, kevés májat, naposegeret, főtt halat.


1.) Élő eleség:


A sünök rovarevő állatok. Természetes környezetükben lárvákat, petéket, kifejlett rovarokat fogyasztanak, amik magas fehérjetartalmuk mellett az általuk elfogyasztott zöldfélékből teljesértékű vitaminnal is ellátják őket. Nem így a mesterséges körülmények között nevelkedő, boltban vásárolt élő táplálékállatok (lisztkukac, gyászbogárlárva, argentin csótány, viaszmoly lárva, szopós egér). Ezek etetésekor ne feledkezzünk meg a megfelelő vitaminbevitel biztosításáról. (én egerentyűt még nem adtam a sünikéknek)



2.) Nyers hús és tojás:


Legnagyobb kedvenc a nyers darált csirkenyak. Ha nem vagyunk benne biztosak, hogy teljesen friss, inkább főzzük meg. Beltartalmi értékei vetekszenek az élő eleségével, húsában fehérje, a zúzott csigolyákban kálcium, a velőben zsírok, vitaminok és nyomelemek vannak. E mellett a darált csirke, pulyka vagy marhahúst, a nyers vagy párolt szálkamentes halat, a tojást nyersen vagy főzve is szeretik. A sertéshús magas zsírtartalma miatt nem javasolt.


3.) Tápok:


Bár léteznek speciálisan sünöknek készült tápok is, (Vitakraft gyártja) de én a jobb minőségű kutya, macska vagy görénytápokat adom inkább a kis tűpárnáknak. A sünitápot minden állatboltos ajánlja ugyan, de szerintem “kerti” süniknek való. Azért én is vettem, nehogy szó érje a ház elejét, de az enyéim inkább csak szagolgatják, aztán kiborítják a tálkából.

A tápok lehetnek szárazak vagy húsos konzervek, alutasakos eledelek.



4.) Egyéb eleségek:


Néha egy kis nasival is szoktam kényeztetni a sünciket. Ilyen pl. a sütőtökpűrébe mártott babapiskóta, a lekváros babapiskóta vagy a gyümölcsös műzli. Persze, nem ipari mennyiségre kell gondolni.


5.) Zöldségek és gyümölcsök:


Önmagukban ritkán esznek ilyesmit, de kis furfanggal becsempészhetjük a menübe. A kedvenc darált csirkenyak mellé szinte mindig reszelek nyers sárgarépát, céklát vagy édesebb almát, de az aprított, levesből megmaradt zöldségek is elfogynak ezzel a módszerrel. Gyümölcsök közül a banán fogy igazán, de néha belerágnak más gyümölcsökbe is, pl. görögdinnye, barack, sőt a lekvárokat is szeretik nyalogatni. Persze nem főételként.


6.) Üveges bébiételek:


Az üzletekben kapható üveges bébiételek igen kiválóak, hússal vagy táppal keverve is szívesen fogyasztják a sünikék, így nem kell vacakolni a reszeléssel, paszírozással. Különösen fontos, hogy hozzáadott tartósítószert, színezéket és egyéb káros adalékot nem tartalmaznak.



FONTOS! A sünik érzékenyek a laktózra, ezért tejet ne adjunk nekik!

2014. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2014. júl. 8. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!