Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom meg, ha a törpeny...

Honnan tudom meg, ha a törpenyulam nem szoptatja a kicsiket?

Figyelt kérdés
Szatén kosorrú törpéket szeretnénk tenyészteni, de az első alom elpusztult, mert nem etette őket az anyanyuszi. Sajnos nem tudtuk hogyan észrevenni, mert mocorogtak, nem láttuk, hogy bajuk lenne. Mivel naponta egyszer etetnek a nyuszik, esélytelen volt, hogy ott ülünk és várunk, hogy mit csinál. Esetleg ha megnézzük az anya cicijét látszik rajta hogy szoptat? Nem sokára lesz ez alom (ez a 2.) és félek, hogy bajuk lesz. Bántani nem bántja és nem is dobálja szét a piciket. A válaszokat előre is köszönöm!

2014. jan. 20. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyuszik pocakja tele van, akkor kapnak enni. Ha összeaszott mazsola, akkor tedd rá a kicsiket az anyára. A wonder bunny honlapján van videó róla.

Szaporítás előtt nem ártott volna utána nézni...

2014. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztük az állatorvosunkat és ő mondta hogy nem jártas törpenyulaknál, de azt mondta, hogy nézzük meg a cicijét, és hogy melegek-e a kicsik, mert ha nem esznek, kihűlnek. Szóval utána jártam, de akartam még pár hasznos tanácsot. Még pipettát és a lehető legzsírosabb tápszert is vettem, hogy ha kicsi jelét látom, hogy valami nem ok, akkor mi neveljük őket. És köszönöm.
2014. jan. 20. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Ja, hogy még nyuszis orvost se keresel??? Gratulálok.
2014. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
A szülők legalább szűrve vannak? Vagy csak összeengedtél két nyuszit, hogy jó sok pénzt keress velük?
2014. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen viszonyban vagy a nyuszival, de gyakori, hogy ha megbolygatják az almot (mármint a kölykököket) akkor nem szoptatja tovább őket. Nekem egy bácsi régen azt mondta, hogy mivel a nyuszik a kezem "szagát" átveszik, már nem érzi őket sajátjának.
2014. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A nyuszik szűrve vannak, mindkét betegség ellen rendszeresen megkapják az oltást. A kapcsolatom mindkettővel nagyon jó, és ha a családfájukra vagytok kíváncsiak azt is leírhatom, mert mindkettő származási lapja itt van. Szóval ha nem segíteni akartok, csak lecseszni azért, mert megkérdeztem valamit, amit állatorvos már elmondott, (mert a "nyuszis orvos" se mondott többet)akkor hajrá, induljanak a szájninják. Csak más, tapasztaltabb gazdik véleményére vagyok kíváncsi. És biztosan én is találnék kivetni valót a te akármivel kapcsolatos viselkedésedben... gratulálok és köszönöm az igen hasznos válaszokat! :)
2014. jan. 21. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnek van igaza.

Többi meg olyan ameik még életében nem tartott jószágot.Csak nagyon értenek hozzá

2019. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!