Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hétvégén kapok egy tengerimala...

Hétvégén kapok egy tengerimalacot. Azt olvastam, hogy ha estére letakarjuk nem visít annyi. Ez nekem elég hülyeségnek tűnik. ötletek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, hogy ne visítson majd? Illetve mondanátok pár dolgot a "neveléséről"? :)
2014. jan. 22. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
9 évig volt tengerimalacom, visít az mindig. Bár igazából állat függő. 1ik szinte állandóan nyomta, mint egy sziréna. A másik az egész életében csak 2x adott ki hangot. Jó ha van olyan helye, ahova el tud bújni.
2014. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
adsz kajáz, és házat ahova elbújhat, akkor általában csöndesek, ílletve van hogy néha rohangálnak meg ahngoskodnak, mikor lekapcsolod a lámpát,de hamar befejezik, mert alapvetőpen meglehetősen lusta állatok.
2014. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy tengerimalacot egyedül nem ajánlott tartani.
2014. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Így igaz, a tengerimalacok társas lények, jobban érzik magukat a fajtársaikkal mint egyedül.

Az enyéim akkor szoktak nagyon visítozni ha meglátják hogy a közelben vagyok, és úgy gondolják ideje lenne az etetésnek :) Meg amikor egymással játszanak. De tényleg egyénfüggő, hogy mennyire hangoskodik. Letakarni nem kell szerintem, meg lehet szokni, és hadd szokja ő is a környezetét, nézelődjön.

A tartáshoz mindenképpen szükség lesz egy megfelelő ketrecre, kis házra, szénaadagolóra, etetőtálra és önitatóra, ez az alapfelszerelés. Meg persze az alom.

Itt találsz hasznos infókat: [link]

2014. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!