Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Véres a hörcsögöm feneke ( a...

Véres a hörcsögöm feneke ( a végbele környékén) mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Szegény ma ment el közölünk:(... de nagyon bánt az hogy ilyen tehetetlen voltam vele szembe és még csak segíteni se tudtam rajta mert nemtudtam mi a baja. De még hátha valaki felismeri a betegséget: azzal kezdődött, hogy étvágytalan, kedvtelen lett, majd egynappal rá a végbele környékén elkezdett vérezni, szabályosan vérzett nem csak piros volt. Késöbb ez elmúlt, de mindennap visszajött egyre erősebben, míg a harmadik napra szegény elveztette a harcot ezzel a betegséggel.Állatorvoshoz elvittük de semmit se tudott neki csinálni.1,5 éves volt, dzsungáriai, lány. Ha valaki tudja mi lehetett a baja kérem írja meg.

2014. jan. 28. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy lehetett-e vemhes, volt e fiú összerakva vele mostanában? Ha igen, akkor szóba jöhet egy vetélés is.

A másik lehetőség, amitől véres lehet a feneke körül, az mérgezés. Valami olyat evett, amitől a gyomrában belső vérzés alakult ki (például a legtöbb patkányméreg így működik, ráadásul alvadásgátló van belekeverve).

2014. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mindig is egyedül volt. Bár méreg, mindig belekotorta a salátáját a vizes táljába majd miután 3 napig "érlelődött" benne abból ivott. (azért 3 nap mert 3 naponta takarítottam)
2014. jan. 28. 16:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen saláta? Ha valami bolti saláta volt, azok ilyenkor tele vannak nitráttal, attól halnak meg sorban még a jóval nagyobb tengerimalacok is...
2014. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Zöldségesnél vásárolt salátákat kapott mindig. De egy vegyszeres saláta ennyire megtudja gyötörni a kisállatokat, hogy szinte elvérezzenek?
2014. jan. 28. 17:11
 5/12 A kérdező kommentje:
A másik, hogy mielőtt elment, szegénynek a feneke körül ( még mostse tudom honnan) úgy jött a vér mint ha megvágták volna. Egyáltalán mi válthatja ki ezt?
2014. jan. 28. 17:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem esett le esetleg valahonnan pár nappal korábban? Attól is tud olyan belső vérzés kialakulni, ami végzetes lehet.
2014. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem épp ez az érdekes, hogy szinte semmilyen rossz dolog nem történt vele. Egy héttel ezelőtt makk egészséges volt. Majd hirtelen kezdett el romlani az állapota.
2014. jan. 28. 17:57
 8/12 anonim válasza:
lathatoan egy nagyon felelossegteljes allat tarto vagy, de talan, esetleg jo lenne egy orvost is megkerdezni, meglatogatni?
2014. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
El is vittem állatorvoshoz mikor elkezdett vérezni, de csak annyit mondott, hogy nyugodjak meg biztos csak megszúrta valami, mert nem a végbeléből jön a vér. De kérdem én, ha megszúrja valami akkor minden második nap egyre erősebben vérzik?
2014. jan. 28. 18:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Egzotikus állatorvoshoz kell menni, nemcsoda, hogy az a szerencsétlen nem értett hozzá... :( Sajnálom!
2014. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!