Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom nem tud...

A tengerimalacom nem tud mozogni! Megbetegedett? Haldoklik? Mi van?!

Figyelt kérdés
Egyszer egy októberi napon pár órára kint hagytam a szabadban mikor a ketrecét takarítottam és mintha megfázott volna,szörcsögött,nem tudott rendesen levegőt venni. Ma mikor hazajöttem,nem evett,nem ivott,nem mozog! Kora délután még mozgott mikor friss füvet adtam neki de most már egyáltalán nem és nem tudom él-e még egyáltalán!:((((( Nem merem piszkálni,félek hogy fáj neki:(((((( A szüleim pedig nem viszik orvoshoz
2009. dec. 8. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Vidd te orvoshoz! A te kis állatkád, te felelsz érte.

Merj hozzányúlni. Ha hideg és merev, akkor nincs mit tenni.

Nem lehet, hogy egyszerűen csak lejár lassan az ideje?

2009. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A "Vidd te orvoshoz!" dolgot nem bunkóságból mondtam, hanem buzdításból. :)
2009. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
vinném én de nincs pénzem rá (szüleim nem adnak) és nem tudom kihez lehetne vinni. a teste még meleg,azt hiszem lélegzik,de alig él:'(
2009. dec. 8. 18:00
 4/13 A kérdező kommentje:
nagyjából olyan 5 éves,szóval még tök sokáig kellene hogy éljen:((((
2009. dec. 8. 18:01
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Azért óvatosan megérintheted, ha hideg a teste akkor valószinűleg meghalt.Sajnálom. :(((
2009. dec. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
53%
Sajnos "végelgyengülés" lehet, egy tengerimalac számára 5 év nagyon, de nagyon sok! Kb, 30-al kell szorozni emberi életéhez mérve...főleg ha kis testű.
2009. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
áh ez olyan szar,annyira megszerettem ezt a kis malacot:((( pedig először csak egy kolonc volt,idegesített hogy visít kajáért,aztán hozzászoktunk már szüleim is beszélgettek meg mindig simogatták,játszottak vele:((((((((
2009. dec. 8. 18:09
 8/13 anonim ***** válasza:
A tengerimalac átlag 6-7 évet él, ez még nem végelgyengülés! Nekem is élt addig malacom. Valahogy rá kellene venned a szüleid, nem akarok elhinni hogy hagynák meghalni...
2009. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon furcsák a szüleid: téged se vinnének orvoshoz, ha beteg lennél? Ők se mennének? Piszkáld a szüleidet, mert orvos nélkül biztos, hogy meghal. Egy házikedvenc a család része, nem ezt érdemli. De neked nincs zsebpénzed vagy rokonod, aki adna? Legkésőbb holnap el kéne vinni, ha még meglesz szegény.

Egyébként az tévedés, hogy az ötéves malac matuzsálem. 6-8 évig biztos, hogy elél. 10-zel kell szorozni. Lehet, hogy az illető a hörcsögről beszél, az csak két évig él.

2009. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

sajnos már késő,meghalt szegény malacom:'(((

a szüleim úgy vannak vele hogy csak egy állat,a kutyánkat sem vitték orvoshoz mikor eltörte valami barom a lábát

2009. dec. 8. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!