Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem van egy tengerimalacom,...

Nekem van egy tengerimalacom, és mondják, hogy nagyon szeretik a banánt. Megmutattam neki de annyira fél tőle, hogy meg se meri szagolni, hogy vehetném rá? Mert magától csak ott fogja hagyni.

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Banant nem ehet felragad a szajpadlasara vagy a pofazacsiba
2014. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy már rosszul kezdődik a mondat. Van EGY, itt a gond. A tengerimalacot szigorúan tilos egyedül tartani, állatkínzás. A tengerimalacot csak és kizárólag saját fajtársaival szabad tartani. Vagy ivartalanított hím kell nőstényekkel vagy azonos neműek korkülönbséggel. Van hazánkban tengerimalac egyesület tőlük tudsz örökbefogadni és segítenek a társításban és egyéb kérdésekben is.

Visszatérve a kérdésedre. A malackák ehetnek banánt, de valószínűleg nincs hozzászokva és fél tőle mert nem tudja, hogy az most jó vagy rossz neki. Ha lenne társa és egyik megkóstolná a másik is megtenné. Próbálgasd kínáld neki, de ha nem akkor nem. Az enyémek közül is csak 1 az ivartalanított hím szereti a lányok nem.

2014. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam a tízből egy sem eszi meg, mert utálnak mindent, ami édes. A savanykás és a semleges ízek jobban bejönnek nekik. Egyébként meg nem kell erőltetni, tartsál vele egy azonos nemű, de nála öregebb malacot, az majd megtanítja mindenre.
2014. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A malac neofób állat, idegenkedik minden újtól. Egy pici darabot adj neki, de ha nem kell neki, ne erőltesd.

De ha megszeretné, akkor se adj neki rendszeresen, legfeljebb havonta egyszer-kétszer, mert a banán túl cukros.

Hizlal is, meg megbontja a malac emésztőrendszerében az egyensúlyt.

2014. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!