Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! A nyuszimnak nagyon...

Segítség! A nyuszimnak nagyon csipás a szeme! Nagy a baj? Mivel kúrálhatom ki?

Figyelt kérdés
A csipa rászáradt és beleragadt a szőrébe és nem tudom kiszedni. :( kérlek segítsetek! Múltkor kamilláztam, de most nagyon csipás.

2014. febr. 16. 14:49
 1/6 anonim válasza:
Szia! Váladékos, csipás szem: ez általában az alomnak használt forgácsból származó por, vagy egyéb szemcse szembe kerülése miatt alakul ki. Kezelése: reggel és este kéz meleg kamilla forrázatba mártott fülpiszkálóval történő ecsetelés. A tünetek két-három napon belül elmúlnak.
2014. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és cseréld le az almot, vagy porszívózz többet lehet poros helyen laktok és ez hozta ki neki neki, ha ezek utána sem múlik el akkor lehet kötőhártya gyulladás is.. milyen csipa olyan kemény vagy inkább folyós és látszik mint mikor a kutyusok sírnak és egy csíkba össze van ragadva a szőre, a kicsi száraz csipa az normális, neked is csipás a szemed én azt minden nap leszedem neki reggel vagy éppen mikor, de ha nem ilyen akkor kamilla alom lecserélés és de nem akkor mindenképpen doki, kapsz majd egy szemcseppet ami kb 1 hétig kell neki csepegtetni
2014. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 imolanna válasza:
Szia! Lehet már nem aktuális, de hátha másnak az lesz :P Én is ezzel a problémával mentem ma állatorvoshoz, aki azt mondta, mindenképpen először szárazzal próbáljuk letörölni, és csak akkor langyos vízzel, ha nem megy, mert a bacik a nedves közegben szaporodnak el, ami a csipájában is van. Nekem is két lehetséges okozót mondott: az egyik a por (alomban/szénában), másik a huzat. Szóval lehet, nem jó helyen van a nyuszi vagy csak érzékeny rá, a lényeg, hogy komoly gyulladáshoz vezethet, ha fennmarad a csipás állapot.
2014. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 imolanna válasza:
Ja azt kifelejtettem: azt is mondta, hogyha hosszú a szőr a szeme körül, azt érdemes levágni pont amiatt, hogy kevésbé tudjon beleragadni.
2014. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utólag is köszönöm, nekünk a kamillázás hatot
2014. júl. 23. 23:57
 6/6 anonim ***** válasza:
sajnos bármitől kialakulhat ez, örülök hogy nálatok megoldódott a probléma, nekünk a tobrex emberi szemcsepp segített ami baktérium ölő amit mondott az utolsó, de a cíloxan szemcseppet is lehet nyuszinak adni de az adagot érdemes dokival konzultálni .. elsősorban mindig a környezetet érdemes változtatni, hely alom széna stb és vagy forralt vizes vagy a kamillás vizes tisztítás, ha ez sem segít akkor kell a nyuszin változtatni doki javaslatára .. egyébként a kamillázást se vigyétek túlzásba mi 1 éve 1-2 hetente kamilláztunk és kb 2 hónapja rosszabb lett neki, váltottunk ki tobrexet meg sima forralt vízzel mostam neki és jo lett .. de nekünk az arcán lévő tályog miatt alakult ez ki néha jobb néha rosszabb ..
2014. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!