Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem 2 lány hörcsögöm van de...

Nekem 2 lány hörcsögöm van de a kereskedésben nem volt velük gond 1 hete vettem őket de tegnap éjszaka sípoló, csipogó hangot adtak ki és az egyik a hátán feküdt a másik meg rajta. Ilyenkor mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Mert nem nagyon tudom őket meg különböztetni se! Kereskedő azt mondta mind a 2 ő lány! Mit kell ilyenkor tenni?

2014. febr. 16. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
elválasztani különben meg is ölhetik egymást
2014. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de eddig semmi probléma nem volt velük az állatkereskedésben is együtt voltak akkor se volt mikor elhoztam őket csak olyan 5 nap múlva ez nem furcsa?
2014. febr. 16. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd őket ketté azonnal és ne várj arra hogy kinyirják egymást, soha nem szabad két hörcsögöt együtt tartani!!
2014. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hörcsögök területvédő állatok, két egynemű, ha tényleg jól határozták meg a nemüket, folyton verekszik. Amikor mi még tapasztalatlanok voltunk, szintén vettünk két egyneműt, pár nap múlva megölte egyik a másikat. A kereskedésben nem fognak ilyenről tájékoztatni, az az érdekük, hogy minél többet megvegyél. Rakd őket külön terráriumba/ketrecbe, egyedül érzik jól magukat. Két külön nemű pedig nagyon rövid időn belül elég nagy szaporulattal tud megáldani, ami után úgyis külön kéne tenned a hímed a nősténytől, inkább előzd meg a bajt.
2014. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Tedd őket külön, nekünk az állatkereskedésben (még régebben) azt mondták, hogy két lányhörcsögöt vettünk (testvérek voltak, asszem) de kiderült, hogy az egyik fiú és erre akkor jöttünk rá, mikor megvolt az első alom. Aztán jött még kettő, és akkor anya kiakadt és visszavitte őket az állatkereskedésbe.
2014. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lipusz Eszter válasza:
Szia. Valószínűleg azon az estén verekedtek. Ez nem meglepő mivel a hörcsögök egyedül szeretnek lenni!! Nem kedvelik a társaságot, s mint az előttem szólok is mondták, kinyírják egymást!!! Vigyázz velük, tedd őket külön, 5 éve tenyésztem őket, hidd el, van tapasztalatom és halgass rám! ;)
2014. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vedd őket külön, magányos állatok. Nem szabad őket együtt tartani, még a testvérek is megölik egymást! Amint ivarérettek lesznek, védik a területüket, és megölik egymást, ha nem teszel valamit!
2014. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!