Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Táp mentes tengerimalac...

Táp mentes tengerimalac etetés! Etet itt valaki így?

Figyelt kérdés
12 éve tartok malackákat, most is van 3.A legidősebb 6 éves múlt, szóval nem vagyok amatőr e téren.Olvasgattam külföldi oldalakon, hogy sokan nem adnak tápokat, pelletáltat meg főleg és csak szénát, füveket, zöldségeket, gyümölcsöket adnak.Én így etetek kb 2 hónapja, tehát azóta nem kapnak tápot.Valaki etet így vagy mondjuk csak nagyon ritkán ad tápot?

2014. febr. 17. 10:47
 1/4 anonim válasza:
En leggyakrabban zoldseg gyumolcsot adok neki meg szenat es nem olyan reg ultrttem buzat azt szokta "lelegelni" :) telen mondjuk leginkabb csak repat meg almat merek neki adni,mert az ilyen pari meg ubi szerintem tele van vegyszerekkel es nekem mar okozta ez a vesztet nem egy malackamnak. Tapot meg akkor szoktam neki adni hogy ha nagyon nincs otthon semmi,de nalam ez nem tudatos csak igy szoktam meg es szerintem sokkal gazdasagosabb is,mert ha pl azt nezem a repa nem egy nagy osszeg.
2014. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ember is elél kenyéren meg vízen, mégsem gondolja senki, hogy az a legjobb megoldás.

A malacoknak egy csomó tápanyagra van szüksége, hogy ne alakuljon ki valamilyen hiánybetegség. A C vitamin hiánya miatt például elkezd jobban hullani a szőre.

A táp arra való, hogy ezeket mindenképp megkapja, persze ez csak a tényleg tengerimalacoknak gyártott (és C vitaminnal dúsított) tápokra igaz, a magkeverékekre nem!

Almát meg répát nem lehet állandóan adni a malacnak, az alma magas savtartalma miatt és a répa magas zsírban oldódó A vitamin tartalma miatt. Ráadásul ezekből igen sok kellene, hogy a kellő C vitaminhoz hozzájusson a malac.

A narancs (héj nélkül) és a kivi az, ami ilyenkor jó C vitamin forrás és nem nagyon vegyszerezett, nyáron meg a friss fű.


Szerintem nem tudnál egyetlen oldalt sem belinkelni, ahol azt írják, hogy a malacnak nem kell táp.

2014. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam külföldi oldalakon, elég jó hírűeken pl németben nem adnak tápot. itt van pár link goggle fordító segít. : [link] [link] nézzétek meg a táplálás részt nagyon elgondolkoztató.Amúgy az enyémek külön kapnak C vitamint szóval arról sem maradnak le.
2014. febr. 17. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval nem azt mondja, hogy ne adj neki, csak jót adj és keveset.

Én a Versele Laga Crispy Pellets-et adom nekik, egy evőkanállal naponta. Az gabonamentes, cukormentes, megfelelő a rost-, fehérjetartalma.

természetesen a széna az alaptakarmány és minden nap kétszer kapnak fűfélét, zöldséget vagy gyümölcsöt is.


[link]

2014. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!