Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim nem szereti ha...

A nyuszim nem szereti ha hozzáérnek, újabban már kicsit agresszívan is viselkedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy lassan fél éves törpenyuszim. Rendszeresen kiengedem a ketrecből, hogy szaladgálhasson, minden nap ölbe veszem és simogatom, közben pedig a kedvenc zöldségeivel etetem. De amint nincs nálam kaja, elfut, amint meglát, ha fel próbálom emelni kalimpál össze-vissza. Pár napja pedig megkarmol és megpróbál megharapni, ha a ketrecében a tányérja felé nyúlok. Nagyon kérlek, segítsetek, el vagyok keseredve. Ötletem sincs, hogy hogyan változtathatnék a helyzeten.
2014. febr. 17. 17:46
 1/8 tubifex válasza:

nem kapott mostanában védőoltást?

az enyém tök aranyos volt, lehetett simogatni meg minden. aztán egyik nap beoltattuk és utána totál idióta lett. harapott menekült, futkosott össze-vissza mint egy eszelős. rá sem lehetett ismerni. sajnos annyira eldurvult a dolog, hogy kénytelen voltam elajándékozni.

2014. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem kapott oltást. Sajnos sosem volt egy bújós fajta :( 2 hónapja van nálam, de még nem sikerült megszerettetnem magam vele.
2014. febr. 17. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha egy nyuszi agresszívvá válik az a legrosszabb megoldás ha elpasszolod, ez olyan mint ha anyukád oda adott volna valakinek mert nem akartad megenni a tökfőzeléket, sajnos van olyan nyuszi akit az ivarzás ennyire megváltoztat, 5-8 hónap az a kor amikor ők elkezdenek kamaszodni. Azt ajánlom próbáld meg egyre kevesebb kajával magadhoz hívni, vagy esetleg anélkül is, ülj le a földre és hagyd hogy ő menjen oda, náluk nem igazán válik be az hogy durr most ez lesz és kész felemellek és szeresd meg ezt, eszméletlen sok türelem kell hozzájuk és egyesekhez annál is több. A ketrecből te szeded ki vagy magától jön ki?? a területvédés ketrecen belül is egy tipikus ivarzási jel, ne zaklasd próbáld nyugodtan kezelni türelemmel, ha ez nem változik 1-2 héten belül semmit, sőt rosszabb lesz, akkor ivartalanítani kell őt, szerintem nőstény nyuszid van ők jobban védik a területüket hiszen ott nevelik a kicsiket, és ezzel mivel házi kedvenc nem tenyész nyuszi, jó pár "női" betegségtől megóvod őt.
2014. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tubifex válasza:
0%
én azért ajándékoztam el,mert akinek adtam jobban ért hozzájuk, illetve neki volt kan nyula és szeretett volna nőstényt mellé. egyébként nálam tuti, hogy az oltás miatt lett idegrendszeri károsodása
2014. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hátezt nagyon nehéz elhinni hogy egy szuri miatt történt ez vele :/ azóta nem tudod mi van a nyuszkóval??
2014. febr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani kell, az megoldja a gondod. A ketrecen belül pedig a területét védi.
2014. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tubifex válasza:
hat-hét éve volt már a dolog,már nem él szegény :(
2014. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! A ketrecet általában csak kinyitom, és ha van kedve kimegy szaladgálni, ha nincs, akkor benn marad. Persze előfordul az is, hogy én veszem ki, amikor ölbe akarom venni vagy a ketrecet takarítom.
2014. febr. 18. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!