Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulam meg fog annyira...

Llkk kérdése:

A törpenyulam meg fog annyira szelidűlni hogy az ölembe simogassam?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sokat kell vele foglalkozni, és igen.
2014. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
most vetted? mert első nap ne vedd ki úgy kell közelíteni felé hogy kinyitod a ketrecet és hagyod h kijöjjön aztán ha közeledik hozzád simogatod és majd ha megszokott aztánn vedd ki te mert így félni fog
2014. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Most már végre leírhatom a saját tapasztalataimat... az én nyuszim is tartózkodó volt. Két hónaposan lett az enyém, de rengeteg türelem és idő árán, végre imádja a simit, elhasal, ha csak hozzá érek :) Kis cuki! Egy kicsit engedi már, hogy kézbe vegyem, de azt még mindig nem szereti annyira. Ő most 9 hónapos.
2014. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
én ma kaptam és még vissza húzódó.remélem meg változik. te hogy szelídítetted meg?
2014. márc. 14. 21:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Türelem, az első 1-2 hétben, még csak ismerkedjetek, a többire ráérsz még
2014. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és ha nem akar kijönni? kb mennyi idő alatt fog megszelídülni ha minden nap foglalkozom vele? most 6 hetes tegnap kaptam kos orrú logófülü törpenyúl nagyon ari.
2014. márc. 15. 14:55
 7/14 anonim ***** válasza:
Idegen neki minden. Adj időt, hogy feloldódjon!
2014. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én vagyok, akinek most 9 hónapos a nyuszija (Dzsidzsi gazdája). Az első négy hónapban sajnos nem volt gyökeres változás, talán annyi hogy nem ugrott el, mikor simogatni akartam. Az első pár hétben pedig ne is várj szinte semmit. Az enyém egy hétig alig jött ki a házikójából, rám se nézett. Most meg már soha be sem megy :) Igazából türelmes voltam vele nagyon, semmit nem erőltettem, amit nem akart. Próbáltam klikkerrel tanítani, egy két dologra fogékony is volt. Adj neki jutalom falatot (főleg ha olyat csinál, amit kértél tőle). Én is hitetlen voltam ez első időkben, de szerintem minden nyuszi beérik arra, hogy követelje a gazdája simogatását. Az enyém a fejét is beledugja a kezembe :) Kérdezz nyugodtan, hátha tudok valamiben segíteni!
2014. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most már hamarosan két hete van én nálam.Az elején alig akarta kidugni a fejét az ajtón,de most teljes változás állt be:D A szotyi a kedvence az a jutalom falat. Te egy nap hányszor és milyen adagokban adsz neki enni mert ez amiben bizonytalan vagyok? Az nem baj ha lefekvés előtt adok neki még egy kevés tápot?:):)
2014. márc. 25. 20:31
 10/14 anonim válasza:

Én naponta kétszer adok neki tápot, kb egy olyan fél-háromnegyed marékkal. Reggel fél hét körül kapja a reggelit, este pedig 8 óra körül a vacsit. Ehhez nagyjából hozzá is van szokva.

Széna folyamatosan van előtte, egyéb időközönként pedig kap zabot, zöldségeket (répa, saláta), gyümölcsöt (alma, körte), illetve a desszert a lucerna, mert imádja :)

De faágakat is kap rágcsálni. Amióta megkóstolta a fűzfa ágat, azóta mást nem is szívesen rágcsál. De van még nekem ilyen tápszerű rágcsa is, azt is jutalom falatként adom eltörve, ha tanítgatom.

2014. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!