Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eleg egy tengerimalacnak egy...

Eleg egy tengerimalacnak egy 30 cm-es ketrec?

Figyelt kérdés
Szeretnek venni egy tengerimalacot.Egy kisallatboltban nemsokara fognak szuletni kolykok es 3-4 het utan amiutan meg nonek egy kicsit venni fogok egyet es tudni szeretnem hogy ideiglenesen tarthaon-e 30 cm-es ketrecben?

2014. febr. 23. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

1. Egyedül nem tartunk tengerimalacot, mert társas lény!

2. 30 cm-es ketrec??? Az még egy hörcsögnek is kicsi...

2014. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, alapból két malac kell, mert társas lény, és 30 cm-es ketrecben törpehörcsögöt sem lehet tartani, mert még annak is kicsi lenne.
2014. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Először is: a tengerimalac társas lény, egyedül begolyózik!

Minimum kettőt vegyél, ha jót szeretnél neki. Lehetőleg két azonos neműt.

A 30 cm-es ketrec édeskevés neki, a tengerimalacoknak nagy a mozgásigényük. Minimum 60x120 alapterületűt vegyél, ebben jól érzik magukat.

2014. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Tengerimalacot ne tarts egyedül, mert társas lény. Vegyél mellé egy azonos neműt. És a 30cm egy törpehörcsögnek is kicsi! Egy malacnak legalább olyan 120x50x50-es ketrec kell, és ezzel nem mondtam sokat. Te sem élnél meg egy kis pici WC-ben egész életedben, gondolj csak bele szegénynek milyen rossz lenne.:(
2014. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez még elgondolásnak is ijesztő. Szegény megfordulni nem tudna egy olyan lyukban, hát még élni. A többiek helyesen írták legalább kettő malacka kell, és 120X50-es ketrec, berendezve házzal,szénaráccsal, szénagömbbel, emelettel, függőággyal, fotel is mehet bele. Ha tengerimalacot szeretnél már van nekik is nonprofit egyesületük, ahonnan fogadsz örökbe és segítenek a tartási kérdésekben is.
2014. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy tengerimalac egy éves korára felnő, eléri a teljes méretét.

Ekkor 25-30 cm hosszú.

Gondolkodjál!

2014. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szia

egyedül ne tartsd,mert tényleg társas lény max.egy ki ideig,a 30cm ketrec az tényleg kicsi nekem 50x60-as ketrecem van tudom az se olyan nagy,de nekem a nap nagyrészét kint tölti a szobámba így csak este beugrik a ketrecbe és egész ejszaka alszik:)

2014. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kosz es csak addig gondoltam hogy tarcsam benne amig lesz kb olyan 2 honapos ujszulotten veszem es csak ideiglenesen tartom benne amig gyujtok penzt nagy ketrecre.
2014. febr. 25. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!