Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma vettem tengerimalacot, azt...

Ma vettem tengerimalacot, azt mondta az eladó csaj, hogy csak párban érzi magát jól, egyedül depressziós lesz és megdöglik. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Szerintem csak le akart húzni még egy malaccal, így is kurv@ drága volt.
2009. dec. 11. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Basszus, most ugye ez nem komoly? Mekkora tapló lehetsz te?? Minek neked malac ilyen hozzáállással? A malacok tényleg nagyon boldogtalanok egyedül, és hamarabb el is pusztulhatnak. De talán nme ártott volna előbb utánaolvasni. Mellesleg nagyon sok gazdit kereső malac van, kicsit keresgélj, és találsz INGYEN. És akkor nem fog MEGDÖGLENI, de legalábbis nem a magánytól.

Viszont ha a táplálásukról is annyit tudsz, mint erről, akkor könnyen lehet, hogy így is hamar MEGDÖGLIk majd...

2009. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

A barátomnak vannak malacai és valóban nem jó, ha egy van egyedül. Olvass utána a helyes tartásának!

[link]

2009. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
igaz. mindenképpen vegyél neki egy másikat is, egyedül megunja az életét is - szó szerint.
2009. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

De egy tapló az első! Ha nem tud egy kérdésre emberi "hangnemben" írni, akkor ne is tegye.

Az az állat nincs egyedül amelyikkel a gazdája foglalkozni tud.

2009. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Egyáltalán nem 26%-os az első válasz, remélem, majd lesz több is. Stílusodból az látszik, hogy nem szereted az állatokat, ha szeretnéd, nem jutna eszedbe az ára (ha nem telik rá, nem kell állatot venni, a tartása sokkal többe kerül, mint a vásárlása), és nem használnád a "megdöglik" szót, amit állatbarát a száján ki nem ejt.
2009. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is évekig volt malacom, egyedül volt és érdekes nem volt semmi baja!

Én azt olvastam, ha foglalkozol vele nem lesz magányos. Az én malacom csak akkor volt a helyén ha nem voltunk a lakásban és éjszaka, annyira hozzám volt szokva. Imádtuk egymást.

2009. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Mindenkinek annyi állatot kellene magához vennie, amennyit el tud látni, és nem megterhelő! Ha 1-et, akkor egyet. Jobb egyedül kedvenc lenni, mint párban sínylődni...

Nekem is van egy malacom.

A tesóját el kellett ajándékoznom, mert tavasszal rajtuk volt az "ösztön" és már nem lehetett együtt tartani őket (egyneműek).

2009. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Az első vagyok.

Ennél emberibb választ nem tudok olyannak adni, aki szerint nem alpusztul, hanem "megdöglik" az állat, meg aki nem veszi a fáradságot, hogy utánaolvasson a neten, hogy kell tartani azt a szerencsétlen jószágot. Inkább itt szólja le az "eladócsajt", amiért le akarta húzni mégegy malaccal. Na nemár...

És egy malaccal nem tudsz annyit foglalkozni, hogy ne érezze magát rosszul. Gondolj bele, ha te nem találkoznál soha más emberekkel, neked hogy tetszene? Hiába vennének körül állatok, hiányozna a saját fajtád társasága. Na ez épp így van a malikkal is. Még ha 24 órán keresztül foglalkoznál vele, az se lenne az igazi. Egyszerűen kell egy malactárs ahhoz, hogy jól érezze magát.

Nem vagyok tirpák, csak bosszant az ilyen hozáállás.

2009. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ez az oldal a kérdezésre van, örülök, hogy ennyire profi vagy kedves első válaszoló. Ha csak ilyen stílusban tudsz válaszolni, akkor megkérnélek, hogy nagyon messziről kerüld el a kérdésemet.
2009. dec. 11. 20:19
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Tényleg jobb nekik, ha (azonos nemű) baráttal laknak együtt, de ha eleget tudsz a malaccal foglalkozni, akkor nem lesz semmi baja egyedül sem. Ha mégis a társ mellett döntesz, inkább keress a neten, ott akár ingyen is találsz!

Könyörgök, nehogy a malacok.hu oldal etetési tanácsait fogadd meg, már ami a mennyiséget illeti! Ime, hogy miért:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__540245-te..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__539481-ig..


Ennyi táplálék a malacnak egyszerűen nem elegendő!

2009. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!