Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez helyes hörcsögétrend?

Ez helyes hörcsögétrend?

Figyelt kérdés

Dzsungáriai törpehörcsögről van szó.

Arra vagyok kíváncsi, hogy helyes-e ezeket és ilyen gyakorisággal adni neki, esetleg adnátok-e még mást is és milyen gyakran (télen):


Tehát:


Mindig van előtte:

-Táp

-Felakasztható mézes rágórúd


Naponta kap:

-Alma

-Sárgarépa


Két-, vagy háromnaponta kap:

-Fehérrépa

-Uborka (ezt lehet naponta is? Csak a vegyszerek miatt, mert ugye ez télen nem érik, és nem raktározható)

-Vitaminos falat (drops)


Hetente kap:

-Sajt, túró, vagy tejföl (fehérjepótlás gyanánt)



Min változtatnátok rajta? Mit vennétek ki és tennétek hozzá, és hova?


2014. febr. 27. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak ennyiféle zöldséget kap? Én minden nap mást adok neki: alma, barack, eper, dinnye (főleg mikor szezonja van), uborka, répa, paradicsom, paprika. Egyébként szerintem ez jó így, ahogy leírtad. a lényeg, hogy legyen változatos, ne egyhangú. Én fehérrépát soha nem adtam a hörcsögeimnek. Egyébként miért ne lehetne naponta adni neki az uborkát? Nem gáz, ha kétszer egymás után azt kap. :D Nem kell ezeket ennyire félteni. :P
2014. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most télen kap ennyit, ilyenkor nincs szezonja a baracknak, dinnyének.:)

Szerinted elég neki ennyi télen?

2014. febr. 27. 19:55
 3/6 A kérdező kommentje:
A kérdésben leírtam, hogy miért nem tudom,h oyg adhatok-e neki naponta uborkát.
2014. febr. 27. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Többfélét kell adni neki egy nap!

És lehet uborkát minden nap, csak hámozd meg és magozd ki ez a lényeg.

Mindent hámozni és kimagozni és alaposan megmosni!

Én pl. aranyhörcsögnek egy nap adok: alma, paradicsom, paprika, saláta, uborka, sárgarépa, fehérrépa

Vitaminos magkeverék


Ez egy példa volt.


De fontos még heti 1-2 alkalommal: sajt, túró tejföl, keményre főtt tojás, ezek mehetnek meg rengeteg minden még.

2014. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 b13b ***** válasza:
Szerintem ez egy nagyon jó étrend összeállítás!
2014. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valakinek csak jó lesz:

Ez borzalmas étrend! Egy héten max egyszer kaphat gyümölcsöt, zöldséget 4-5 alkalommal is, de ha fehérjét kap akkor aznap nem! Hasmenése lehet! Fehérje 2-3 naponta. Lisztkukac, gammarus, tejföl, túró, natúr főtt csirkemell. A mézes rágórúd kuka, tiszta szemét az egész! A dropsok is feleslegesek, tele van cukorral. Csak minőségi, legalább 20 összetevőből álló táp a jó, a hörcsög fajtájának megfelelően! És mindennap friss víz!

2017. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!