Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög nem...

Dzsungáriai törpehörcsög nem nagyon eszik, mi miatt lehet?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éves dzsungáriai törpehörcsög néhány napja nem nagyon akar enni. Étrendjében magok, szotyi, mogyoró, némi saláta, uborka és ilyesfélék szoktak lenni. Utánaolvastam és nem gyanakszunk az öregségre, ugyanis semmi más jel nem utal arra, hogy öregedne, és eddig sem volt étvágytalan. Jó erőben van, gyakran fut a kerekében, sokat szokott mozogni, szaglászni, néha kivesszük kicsit hadd nézzen körbe, és semmilyen betegsége sem volt. Az elmúlt néhány napban viszont nem nagyon túrta meg az etető tégelyét.

Lehet, hogy ösztönszerű ez így késő-télen? Mivel ugye a téli álom kimaradt, lehet hogy amiatt ez most reflex-viselkedés? Mi miatt lehet?

Kérlek segítsetek!



2014. febr. 28. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Dzsungáriai törpehörcsögöm van és ez nem azért van,mert tél van.. Az enyéim mindig rendesen ettek télen. 2 évesen már öreg a hörcsögöd. Általában 2-2,5 évig élnek ezek a fajta hörik, most már Ő is kezd öregedni.
2014. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen :( Nekem is dzsungáriai törpe hörcsögeim vannak :) Nem mindig kell észre venni,hogy öreg.....Csináld azt amit szoktál vele..Nézd meg néha a pofazacsiját...lehet,hogy odateszi és te nem veszed észre :)Az én (egyik)hörcsögöm már 3 éves és az egyik szeme megvakult,de jól van. Néha bekenjük kamillával a szemét,de minden rendben van vele :)
2014. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!