Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi az amit a nyuszikról tudni...

Mi az amit a nyuszikról tudni kell?

Figyelt kérdés
Nyuszit szeretnék venni, de mielőtt végleg elkötelezném magam szeretnék néhány kérdést feltenni, mert korábban az volt a tapasztalatom, hogy a kereskedő csak rám tukmálja a nyuszit, és nem a kérdéseimre válaszol. Először is úgy láttam, hogy a Holland törpe a legkisebb fajta és azt szeretném kérdezni, hogy akinek van ilyenje mekkorára nőtt a nyuszi. Másrészt, hogy valóban szobatisztaságra nevelhető-e? És, hogy ez teljes körű, vagy csak a pisilésre vonatkozik? És akinek esetleg sikerült megnevelni, hogyan csinálta? Nyuszis tippek, kezdő nyuszitartónak? Előre is nagyon köszönöm! :))

2014. márc. 2. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
édesek, cukik, bolyhosak*-* és olyat harapnak hogy ott marad az ujjad.
2014. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

rágnak,rágnak,rágnak

még a műanyagot is megrágja,kíváncsiságból,vagy nem tudom miért.

2014. márc. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki normálisan válaszolt annak köszönöm :)
2014. márc. 2. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Először is, tenyésztőtől vegyél nyuszit, ne kereskedőtől, mert ott sajnos nagyon sokszor beteg nyuszit adnak el, és a gatyádat ráköltheted az állatorvosra!


A holland törpe a legkisebb, elvileg 1 kiló körülre nő meg (nekem kosorrú törpém van, ami 1.5 kiló). Gyakorlatilag 90%-ban szobatiszta, pisiügyben 100%, de szénázás közben néha becsúszik 1-1 bogyó a wc-n kívülre. A lényeg, hogy csak a wc-ben legyen pellet (ne forgács!), máshol nem, így oda jár majd, nagyon tiszta állatok :) Tényleg sokat rágnak (ha adsz neki pl. alma vagy körteágat, akkor mérsékelhető), szóval mindent tüntess el, amit nem akarsz megrágcsálva látni (ez főleg a vezetékekre vonatkozik)!

2014. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :))
2014. márc. 2. 18:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és utolsó válaszoló, azt megkérdezhetem, hogy a 90% szobatisztaság az teljesen mindenhova vonatkozik, vagy csak annyi, hogy a ketrecén belül egy helyen végzi a dolgát?? Bocsi, hogy értetlen vagyok :))
2014. márc. 2. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
A 90% szobatisztaságot úgy értettem, hogy gyakorlatilag csak a wc-jébe végzi a dolgát, de néha evés közben még el-el potyogtat 1-2 bogyót (a ketrecen kívül meg egyáltalán nem) :)
2014. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A torpenyul.hu fórumán mindent megtalálsz. :) Nagyon hasznos oldal.
2014. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2014. márc. 3. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!