Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja a nyulam a ketrec...

Kovi Petya kérdése:

Miért rágja a nyulam a ketrec oldalát, és hogyan szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés

Normál esetben még nem is zavarna a ketrec rágás, de mivel minden éjszaka hajnal 3 és 5 kozött esedékes neki, így eléggé bosszantó. Minden nap ki van engedve, és szinte az egész lakás a játszóterének tekinthető. Kint rohangál, ugrál, bújócskázik, látszik rajta, hogy élvezi.

Én arra gondoltam, hogy azért rágja a ketrece oldalát, mert ki akar jönni. Miután felébresztett, és mellé megyek, abba is hagyja, majd ha vissza fekszek újra kezdi. Miután dézsmálgatta a ketrec oldalát, és én nem mentem mellé, akkor elkezdi kaparni a wcjével szembe lévő sarkot, mert miután kartonlapokkal lefixáltam a ketrec alját ez hangksabb folyamatnak bizonyul.

Van bent neki friss vize, szénája, és száraz kajája.

100 szónak is egy a vége, miért csinálhatja, és hogyan lehet leszoktatni róla?

A válaszokat előre is köszönöm.


2014. márc. 8. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyúl az rágcsáló,és mivel nő a foga,azt koptatnia kell.
2014. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Unatkozik. Tegyél játékokat a ketrecbe, hogy lefoglalja magát. Ha van neki, akkor tegyél be újat, a régit pedig vedd ki, és hetente cseréld. Az enyém pl imádja a jutalomfalat adagoló labdát, abban kapja a vacsorát. Van szénatartó gömbje, abban rejtek el neki almaszeletet (vékonyat, csak az illata miatt) a széna közé, jól elszórakozik, mire az almáig jut. Vettem neki egy hatalmas papírhengert tescoban, amibe bele tud bújni, de lökdösni, dobálni is szokta, és wcpapír gurigába is szoktam szénát tömni, azt is nagyon szereti. Van, amikor az összegyűrt törölközőjére szórom a tápot, ő meg keresi a ráncok között.

Így eléggé lecsökkent a rácsrázás.

2014. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van bent neki több féle labda, fog koptató. Ezek jó ötletek, köszönöm szépen a válaszokat. Ha valakinek vannak még hasonló jó ötletei, akkor várom azokat :) köszönöm.
2014. márc. 8. 12:29
 5/5 anonim válasza:
főzd meg
2014. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!