Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy törpenyúl?

Tengerimalac vagy törpenyúl?

Figyelt kérdés

Eredetileg kutyát szerettem volna, de a szüleim nem engedték meg. Valamelyikbe a kettő közül viszont talán belemennének.

Dönteni viszont nem tudok. Írnátok nekem pro és kontra érveket?


Körülmények:

-Csak egy állatot tarthatnék (valaki, akinek csak EGY tengerimalaca van, leírná nekem, hogy hogyan viselkedik, milyen a malaca így egyedül?).

-Többlakásos házban lakunk, nagy kerttel, viszont kerítés nélkül.

-A szobámban ki tudnám engedni az állatkát, viszont csak a szobámban, az egész házban nem mászkálhatna.

-Naponta 2-3, maximum 4 órát tudnék foglalkozni vele, ennyit is lehetne szabadon a szobámban.


A nyuszikkal annyi a bajom, hogy mindent összerágnak, és bár a szobámban nem nagyon vannak kábelek, a bútorok alját/lábait is megrágja (szóljatok, ha nem, de ezt olvastam) és oltani kell őket. A másik pedig, tényleg annyival macerásabb a tartása a tengerimalacénál, ahogy írják (tisztítás, gondozás, foglalkoztatás, meg úgy általában az együttélés?)

Az viszont tök jó, hogy szobatisztaságra lehet szoktatni, hallgat a nevére és úgy egyáltalán, "kutyásabb", mint egy tengerimalac.

A malacot pedig állítólag nem lehet egyedül tartani, ami elég gáz az én esetemben, és nem lehet annyi dologra megtanítani, nem annyira ragaszkodó, mint a nyúl, viszont nincs vele annyi macera.


Fontos, hogy egy olyan állatot szeretnék, aki ragaszkodik hozzám és szeret, ezért sem jött szóba a hörcsög például.


Szóval, mit gondoltok? (:

15/L



2014. márc. 14. 16:36
1 2
 1/17 anonim válasza:
Nekem volt 3 tengerimalacom egy 120-as ketrecben. Naponta takarítani kellett őket... nyulam pedig 100 volt, sokkal tisztább !! Én mindenképp nyulat tartanék,malac nekem többet soha !!!
2014. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Még hogy a hörcsög nem ragaszkodó...:)


tud az annyira ragaszkodni hozzád, mint egy kutya, ha foglalkozol vele..


Egyébként szerintem inkább tengerimalac, kevesebb vele a macera, és kisebb hely is elég neki, bár egyedül necces...

2014. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem tengerimalacom is volt, most pedig egy nyuszim van. Igaz, hogy a nyuszival több a macera de annyival "kutyásabb" és ragaszkodóbb állat, hogy többet biztos nem lesz malacom. Őt is imádtam, de a nyuszival tényleg ég és föld.

Egyébként nem minden nyuszi rág, kérdés, hogy milyet fogsz ki..az enyém pl sose rágott meg semmit, se a bútorokat se a falat, se semmit..de tény, hogy ez nem túl gyakori:D

2014. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy tengerimalacom van, ugrál, rohangál a 120x60 as ketrecében (szeretnék neki majd társat) Mikor kiveszem folyton nyalogatja a kezem :) NEm rég együtt aludtunk,kivettem az ágyamra az ő kis plédjében, és aludtunk tovább :)
2014. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Értelmetlen a kérdés. Tengerimalacot állatkínzás egyedül tartani. Minden valamire való oldal ezzel a mondattal kezdi. A kérdésedben sugalmazod, hogy ezzel tisztában vagy.... Ne úgy gondolkodj, hogy melyik tetszik jobban, vagy pro-contra érvek, hanem mérlegeld, hogy te mit tudsz biztosítani az adott fajtának és ez lefedi-e azt amire szüksége van. Esetedben a tengerimalac aranyszabály nem teljesül, tehát egyértelműen nyuszi ha feltétlen a kettőből szeretnél választani.
2014. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

úgy is vigyázhatsz, hogy veszel ágásszegélyt ilyen amgasat, és amerre ne nagyon menyjen a nyuszkó, arra lekeríted.


nekem tengerimalacom van - igaz van kutyám is - de szerintem rettentő aranyosak, és kedves kis állatkák, én is a nyuszi és a malacka között filóztam, de a nyuszi sajnos éjszaka hangosabb - dobogtathat - ami ugye hangos és engem az már zavarna az alvásban :D

2014. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne vegyél állatot még egy ideig...mi az, hogy hátrány az oltás a nyuszinál? A kutyát is oltatni kell! Mi az, hogy a malaccal nincs annyi macera? Ja, bent van a ketrecben, és le van sz.rva...a kutyával is sok a macera, sétálni kell vele, tanítani, játszani vele.

A kutya is mindent megrág, ha nem foglalkozol vele, a nyuszinak is le kell kötni a figyelmét.

2014. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Utolsó, ne haragudj, de ha az egyiknek kell oltás, a másiknak pedig nem, akkor az egyik nyilván hátránnyal rendelkezik a másikkal szemben... Ha nem lenne kérdés, hogy nyuszi vagy tengerimalac, akkor nyilván nem lenne téma az oltás. Csak próbálok pro és kontra érveket gyűjteni, hogy egyszerűbb legyen a döntés. A malac meg miért lenne egész nap a ketrecben és lenne lesz@rva? Fent írtam, hogy napi 2-3-4 órát kint lehetne a szobámban... bármelyiket is választom.


Várom a további véleményeket. (:

2014. márc. 15. 18:53
 9/17 anonim ***** válasza:
Épp ez a gond...ha igazán kell egy állat, akkor nincs pro és kontra, csak kell, akkoris, ha sok vele a költség, és a meló. Neked azért kell állat, hogy legyen, nem azért, mert igazán szeretnéd. A kutyát nem engedik, úgyhogy kitaláltál mást. Ha igazán kellett volna a kutya, akkor addig addig töröd magad, amíg el nem éred, amit akarsz.
2014. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

szerintem aranyhörcsög, szeret és ragaszkodó, csak neked is kell szeretned akkor ő is szeretni fog, ez ilyen egyszerű. :)


3 aranyhörcsögöm van most is persze külön ketrecbe tartom őket, én mindig aranyhörcsögöt veszek mivel szeret és ragaszkodó. :) már 30 hörcsögöm volt, pont ezért. :)



amúgy meg ha nagyon ragaszkodsz hogy választani kell tengerimalac és törpenyúl közt akkor én a törpenyúlra szavazok egyértelműen.

2014. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!